Rokycany - Č. Krumlov 4:1 (2:1)

Stejně jako první venkovní zápas nováčkovské sezony na půdě béčka pražských Bohemians 1905 prohráli fotbalisté českokrumlovského Slavoje v poměru 1:4. Mužstvo Rokycan nasměroval k jasné výhře hattrickem David Kubík. Jedinou branku Jihočechů, kteří dohrávali po dvou přísných červených kartách v devíti lidech, vsítil deset minut před poločasem Václav Beránek.

Fakta – branky: 24., 26. a 84. Kubík, 70. Scheinherr – 35. Beránek, žluté karty 1:6 (u hostů Svoboda 2, Pintér, Zatloukal, Vacek, Klivanda), červené karty 0:2 (70. Pliška, 84. Svoboda), jako hlavní řídil rozhodčí Jedlička, sledovalo 300 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Svoboda, Klivanda, Pintér, J. Zatloukal – Boháč, Kroupa (70. Wagner), Vacek (58. Kovačičín), Pliška, Beránek – Babouček (85. Sivák).

Kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér hodnotil nevydařené vystoupení svého týmu na západě Čech takto:

„Soupeř byl hratelný, ale znovu jsme udělali hrubé chyby v obraně. Dvoubrankové vedení jsme domácím doslova nabídli. V první půli jsme přitom dokázali ubránit snad dvacet standardek, které proti nám rozhodčí zapískal. Když se nám potom podařilo snížit a nějakou dobu předvádět i celkem dobrý fotbal, tak Pliška dostal za běžný faul rovnou červenou kartu. Po obdržení třetí branky měli šance na kontaktní gól Kovačičín a Boháč, ani jeden však neuspěl. Poté, co jsme inkasovali čtvrtý gól a další červenou pro Svobodu, který se ve stejný moment strkal s rokycanským střelcem, jenž mimochodem nedostal ani žlutou, se zápas jenom dohrával. Vůbec nevím, kdo za nás v neděli proti béčku Slavie nastoupí. Dva hráči budou mít stopku, sudí po zápase navíc napsal do zápisu ještě něco o Klivandovi, který si v emocích nebral servítky.“

Doma na Slavii

Českokrumlovští jsou nyní se třemi body na kontě v průběžné tabulce divizní skupiny A třináctí. V Rokycanech však kromě ztráty bodů navíc přišli i o důležité hráče základní sestavy, a tak je v nedělní domácí partii proti průběžně druhému béčku prvoligové Slavie Praha (od 17.00) rozhodně nečeká nic lehkého. Pražané navíc přijedou na jih Čech se snahou odčinit první bodovou ztrátu v této sezoně, kterou utrpěli doma po porážce s Táborem (3:4).