Je třeba zdůraznit, že Jihočeši „lázeňskou loupež" provedli nebojácně, zcela otevřeně a s plným odhodláním. Výhrou ve Varech si navíc zelenobílí zachovali reálnou naději na velmi lichotivé umístění ve vyrovnaném poli první poloviny divizní tabulky.

Českokrumlovští museli vyrazit na nedělní lázeňskou misi již v půl šesté ráno a i tentokrát v autobuse postrádali zraněného gólmana Š. Beránka, k němuž přibyli i M. Svoboda a nadějný dorostenec Persán. Ostrostřelec Rosůlek sice nastoupil, ale při jeho účinkování na pažitu mu jen sebezapření a odhodlání zabránily při žaludečních obtížích odskočit si do vrbiček za ochozy. Všechny nepříjemnosti tým ještě více stmelily a odměnou pak byly velmi cenné body. Tento kolektivní přístup velmi ocenil také asistent Zdeněk Šváb mladší, jenž se tímto úspěšným zápasem loučil s týmem, když již v úterý cestuje za mimofotbalovým chlebíčkem do Anglie.

Karlovy Vary - Český Krumlov 1:1 (1:0) na penalty 3:5

Své odhodlání slavojáci demonstrovali od úvodních minut. První šanci zápasu si připsal Wagner již v 5. minutě, kdy hlavičkou lízl centr, ale akce skončila jen rohem. Hosty nezastavilo ani zranění a následné nucené odstoupení kapitána Beránka. Naopak, ve 21. minutě Novákův roh našel Rosůlkovu hlavu a míč jen těsně minul levou tyč domácí brány. Ve 26. minutě se už skóre měnilo, ale radovali se domácí buldoci. Tvůrce jejich hry a nejlepší hráč na hřišti Machek centroval z rohu, kde míč skončil posouzením rozhodčích po nepřiznané teči domácího Tvrzníka, a hlavou se mezi dvěma slavojáky prosadil Nerad – 1:0. Otřesení hosté pak mohli inkasovat ještě ve 38. minutě, kdy domácí dokonale rozebrali jejich šiky, naštěstí velezkušený hrající asistent Geňo netrefil zívající slavojáckou svatyni.

Po změně stran hosté zpřesnili hru, nadále bojovali a snažili se o vyrovnání. Vypracovali si několik příležitostí, ale k aktivnímu zakončení se pohříchu moc nedostávali. Navíc v 55. minutě přišla další zdravotní pohroma, když musel střídat zraněný Wagner. V 64. minutě sahal po druhém gólu Nerad, jeho rána však trefila tělo jednoho ze slavojáků. Po chvíli na druhé straně ukázal názorně v akci Novák svou dobrou pravačku, která vypustila utěšenou ránu, a jen s největším vypětím brankář Strnad vyrážel na roh. V 69. minutě se nenechal zahanbit ani domácí Plechatý, jeho rána na zadní tyč však nenašla cíl. To se ovšem dokonale podařilo v 71. minutě hostujícímu Patriku Dvořákovi. Ten po vybídnutí P. Svobodou napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a míč vymetl všechny pavučiny ze šibenice karlovarské branky – 1:1. Jednoznačně gól jara 2015! Buldoci chtěli strhnout vedení zpět na svou stranu, nasadili k desetiminutovému tlaku, příležitosti měli Psohlavec a opět Nerad, ale Českokrumlovští odolali a s přehledem dovedli zápas k penaltovému rozuzlení.

V desítkové loterii si slavojáci dali obzvlášť záležet, vždyť nepříjemností měli za sebou od rána dost a dost – a chtěli je o to více vynahradit dvoubodovou tečkou. To se zelenobílým dokonale povedlo, když všichni exekutoři v dresu hostů (Babouček, Dvořák, Kroupa, Kabele, Rosůlek) nedali brankáři pražádnou šanci. Naproti tomu gólman Trnka vychytal ve druhé rundě Geňa – a bonusový bod zamířil na jih Čech.

Fakta – branky: 26. Nerad – 71. Dvořák, ŽK 1:1 (u hostů Wagner), jako hlavní řídil rozhodčí Šlapák, sledovalo 105 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák – Novák, Wagner (55. Jakeš), Kroupa, V. Beránek (12. Žilenko – 82. Babouček) – P. Svoboda, Rosůlek.

Za kolektivní výkon patří ocenění všem aktérům, za vyzvednutí však navíc stojí hra Dudáka a obětavost Rosůlka.

„Dudák odehrál v obraně opravdu výborný zápas. Zmínil bych i brankáře Trnku, který si při penaltách už na tu první sáhl a druhou pak kryl. Ocenění ovšem zaslouží celý tým, od brankáře až po náhradníky," chválil odcházející asistent Zdeněk Šváb mladší a ještě se podrobněji vrátil ke svému poslednímu zápasu na lavičce Slavoje: „Už při odjezdu bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Nebyli jsme komplet, navíc se na začátku zápasu zranil Venca Beránek. Kluci se ovšem semkli, a i když jsme dostali hloupý gól po otočené standardce, tak jsme dál hráli trpělivě a byli za to odměněni. Vyrovnávací trefa Dvořáka navíc byla opravdu nádherná! Jsem rád, že kluci pak úplně s přehledem zvládli i penalty. Ještě jednou a naposledy díky!"

Domácí derniéra

Českokrumlovští si dvě kola před koncem ziskem dvou cenných bodů polepšili ze šestého na sedmé místo průběžné tabulky. O další vylepšení pozice i velkého konta 49 bodů se budou příště snažit v posledním domácím zápase sezony, v němž v sobotu přivítají poslední Sušici. A jistě by se nezlobili, pokud zopakují podobnou kanonádu jako na podzim (výhra 5:1).