Do jarních odvet vstoupili fotbalisté českokrumlovského Slavoje na umělce rezervy třetiligového Písku, kde chtěli potvrdit vydařenou zimní přípravu.

Písek B – Č. Krumlov 0:1 (0:1)

Písečtí nastoupili s několika pendly z třetiligového áčka, přesto od prvních minut měli herně navrch hosté, kteří také zaslouženě šli do vedení. První – a jak se později ukázalo i jediná a rozhodující – gólová akce utkání se zrodila ve 23. minutě zápasu. Po pěkné křídelní kombinaci dvojice Babouček a Sivák našel druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou na vápně nabíhajícího Plišku, jenž umístěnou střelou z voleje prostřelil brankáře Satrapu a poslal hosty do vedení – 0:1. Do přestávky pak měli Českokrumlovští ještě několik slibných příležitostí k pojistce, ale kýženou druhou branku už nepřidali.

To mohlo slavojáky mrzet o to víc, že po změně stran se karta obrátila. Domácí se s přibývajícím časem dostali do tlaku, vypracovali si několik dobrých šancí, ale na pozorného Sarvaše recept nenalezli. Po střele Voráčka za již překonaným gólmanem zaskočil na čáře Kolaj, o chvíli později střídající Šteier mířil do Sarvašovy náruče. Největší možnost domácích na vyrovnání pak spálil Čižikov, který z dobré pozice mířil pod břevno, ale Sarvaš výborným zákrokem vyškrábl balón nad branku. V úplném závěru domácí ve snaze srovnat nasadili všechny síly do ofenzívy, čímž se zelenobílým otevírali možnosti k brejkům do otevřené obrany. Po jednom z kontrů mířil Matuš jen o vlásek vedle pravé tyče písecké branky a Babouček orazítkoval břevno. To však již nic nezměnilo na tom, že Českokrumlovští nakonec po nejtěsnějším výsledku mohli slavit dobrý vstup do jara.

Jubilejní desátou výhrou v sezoně se Slavoj posunul na druhou příčku před bodově vyrovnanou Čížovou, která však má odložený zápas v Týně k dobru. Na vedoucí Milevsko, jež se rozešlo bez branek s Hlubokou na její půdě, ztrácejí slavojáci nyní šest bodů.

Fakta – branka: 23. Pliška, žluté karty 2:2, jako hlavní řídil rozhodčí Hodánek, sledovalo 50 diváků.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Boháč, Kroupa, Klivanda, J. Zatloukal – Kolaj (90. Litvan), Matuš, Pliška, Sivák – Koritar (65. Vacek), Babouček (87. Wagner).

Chvála od kormidla

Trenér českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér hodnotil vítěznou jarní premiéru takto: „V prvním poločase jsme hráli dobře, podařilo se nám vstřelit branku a vypracovali jsme si ještě několik dalších dobrých šancí. Bohužel, druhou branku jsme nepřidali. Ve druhé půli domácí zapnuli a snažili se vyrovnat. Velké problémy nám dělal zejména rychlý a šikovný útočník Voráček, kterého jsme museli při bránění zdvojovat. Začali jsme ztrácet míče, jelikož Koritar dostával naloženo a po dvou zákrocích za žlutou kartu jsme jej museli vystřídat. Babouček už toho měl v závěru také plné zuby… Písečtí dále spoléhali na Voráčka, Sarvaš ho ale vychytal, jednu střelu dokonce zázračně vytáhl na břevno a ven, z brány jednou vykopával také Kolaj. Z našeho týmu se do šancí dostali Matuš, Babouček a Sivák. Přestože měli domácí ve druhém poločase převahu a my jsme se museli urputně bránit, o gól jsme byli nakonec lepší.“

Poprvé doma

V osmnáctém dějství krajského přeboru si Českokrumlovští odbudou jarní domácí premiéru, v níž v neděli 27. března od 15 hodin změří na vlastním trávníku síly s průběžně šestým Roudným, na jehož hřišti uhráli na podzim nerozhodný výsledek v poměru 1:1.

Karel Vosika, Pavel Kacerovský