Motorlet Praha - Č. Krumlov 2:2 (1:1), na penalty 5:3

Krumlovský kormidelník Václav Domin pohříchu postrádal hned pětici hráčů obvyklého kádru, a tak vyběhli Jihočeši na hřiště Motorletu prakticky s juniorskou sestavou, kde nejzkušenějším hráčem byl šestadvacetiletý kapitán Novák. Domácí sestava prošpikovaná řadou ostřílených plejerů v čele s exligistou a bývalým reprezentantem Rajnochem si tak podle očekávání vynutila převahu. Hosté však i zásluhou vynikajícího Trnky v brance dlouho odolávali a ještě hrozili z brejků. A po jednom z nich se ve 27. minutě ujali nečekaného vedení, když Novák vymíchal domácí obránce a umístěnou střelou k tyči nedal zkušenému Foferkovi šanci - 0:1. Jenomže radost vydržela Krumlovským jen pět minut, protože hosté neuhlídali v šestnáctce nabíhajícího Sodomu, jenž hlavou srovnal na poločasových 1:1.

Druhé dějství nezačalo pro hosty vůbec dobře, neboť Pražané trefou Hájka po třech minutách otočili na 2:1. V následující čtvrthodině se pak zelenobílí dostali pod místy až drtivý tlak, ale skvělý Trnka několika neskutečnými zákroky podržel naději. V 65. minutě pak mohlo být srovnáno, když Novák obehrál na půlce Rajnocha, postupoval sám na Foferku, ale minul jeho svatyni. Hosté se dočkali až osm minut před koncem, kdy po standardce ze strany vrátil Mravec míč do vápna, Babka si chladnokrevně položil brankáře a zavěsil na 2:2.

I přes pár slibných šancí na obou stranách se už stav nezměnil a o vítězi musely, stejně jako na podzim, rozhodnout penalty. V nich byli tentokrát domácí stoprocentní, zatímco hostující Babka nedal - a druhý bod zůstal v Praze.

A pro průběžně v tabulce dvanácté Jihočechy dvakrát škoda, neboť v případě výhry by již s konečnou platností dostali pod sebe Rokycany (ty prohrály 1:3 na Doubravce) a zajistili si divizní definitivu i pro příští ročník. Takto museli čekat na výsledek nedělního zápasu Jankova s Karlovými Vary či si počkají až na poslední kolo, kdy se doma již v pátek 16. června od 18 hodin utkají v jihočeském derby právě s Jankovem.

Fakta - branky: 32. Sodoma, 48. Hájek - 27. Novák, 82. Babka, hráno bez žlutých karet, jako hlavní řídil rozhodčí Milner, sledovalo 110 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka - Švec, Kabele, Dudák, Mravec - Neckář (67. Hofmann - 90. Ješina), Tůma, Wagner, Novák, Persán - Babka.