Sedlčany - Č. Krumlov 0:0, na pen. 5:4

V partii dvou týmů vyznávajících zelenobílé barvy (Slavoj hrál ve venkovní černobílé kombinaci) se do krumlovské svatyně vrátil brankář Trnka, který v první desetiminutovce musel dvakrát vytáhnout pohotové zákroky a držel naděje Jihočechů. Ti v bouřlivé atmosféře poprvé vážně zahrozili až po necelé půlhodině, kdy skákavý trestný kop Kabeleho vyrazil zkušený Capouch jen před sebe, ale dobíhající Dudák zblízka přestřelil.

Při hostech ovšem stálo i štěstí, když jeden z četných centrů přistál na břevně Trnkovy branky. Větší vzruch pak přinesla ještě 44. minuta, kdy hosté vybojovali roh a v nastalém závaru ve vápně došlo k podezřelému zákroku na Beránka. Penalta se však nepískala a domácí fandové se navíc dožadovali druhé žluté karty pro krumlovského kapitána. Marně.

Ve druhém dějství Sedlčanští viditelně přidali na důrazu. V 52. minutě pak měli největší tutovku, když se na penaltě ocitl osamocený Dvořák, ale naštěstí pro hosty pálil nad. Slavojáci přestáli i další snahy domácích a naopak mohli v závěru sami rozhodnout. V 68. minutě se k přímému kopu z více než třiceti metrů postavil Novák a jeho utěšená dělovka olízla spojnici Capouchovy branky. Za další tři minuty po rohu Nováka hlavičkoval Wagner nad. Největší šanci pak měli hosté tři minuty před koncem, kdy se do otevřené domácí defenzívy vydal agilní Kabele, zasekávačkou se zbavil obránce, ale pak zamířil přesně do náruče připraveného gólmana. Nervózní finiš, při kterém se několikrát žlutilo, tak dospěl k penaltovému rozstřelu.

Souboj o bonusový bod pohříchu lépe zvládli domácí. Ti proměnili všech pět pokusů, zatímco u hostů zklamal hned první exekutor Beránek, jenž pálil do břevna – a na jih Čech putoval „jen" bodík, o jehož hodnotě se teprve rozhodne v divizním finiši.

„V Sedlčanech se hrálo v krásné fotbalové atmosféře, která hnala hráče dopředu. Pro kluky to bylo náročné. Obrana ale pracovala spolehlivě, jen vepředu moc nepodržíme míč. Soupeře jsme ale do šancí moc nepouštěli a sami měli pár možností na rozhodnutí. Nakonec máme bod, který by za jiných okolností byl dobrý, ale potřebovali jsme tři… Bojujeme dál, ještě zbývá několik zápasů. Mrzí ovšem zranění Cardy, který si natáhl sval," řekl po utkání krumlovský kouč Václav Domin.

Fakta: žluté karty 2:3 (u hostů Beránek, Mravec, Babka), řídil rozhodčí Šťastný, sledovalo 625(!) diváků, penalty – proměnili: Vystyd, Brotánek, Řehák, Senft, Kdolský – Novák, Wagner, Kabele, Babka, nedal Beránek.

Sestava Slavoje: Trnka – Švec, Kabele, Dudák, Mravec – Wagner, Novák, Tůma, Persán (76. Neckář) – Carda (56. Babka), Beránek.

Lázeňský dvojboj

Krumlovské fotbalisty, kteří i přes bodový zisk zůstávají na předposlední příčce tabulky, čeká dál náročný program a anglický týden.

Již zítra – ve středu 10. května – slavojáci sehrají na domácím trávníku dohrávku odloženého duelu 23. kola, v níž od 16 hodin změří síly s velkým aspirantem postupu z Karlových Varů (na podzim prohra 0:7).

V sobotu pak zelenobílé čeká další daleký výjezd, a to na půdu Mariánských Lázní, kterým mají oplácet nejtěsnější podzimní porážku 0:1 z vlastního hřiště.