Divácky ne příliš pohledné derby rozhodly dvě okolnosti, a to v první řadě kontroverzní vyloučení krumlovského kapitána Václava Beránka už ve 22. minutě utkání a potom dvě gólové rány z přímých kopů navrátilce do milevského dresu Koutníka ve druhé půli.

Milevsko - Č. Krumlov 2:0 (0:0)

Krumlovští se v zahajovacím utkání nové divizní sezony museli obejít bez špílmachra Nováka a také útočníka Pavla Svobody, kterým vystavila stopku nemoc. Přesto se od počátku zelenobílí ujali dirigentské role, kterou jim domácí usnadnili opatrným pojetím. Slavojáci však herní převahu nedokázali přetavit ve střelbu a gólové příležitosti. Vzduchotechniky pak posadila do sedla červená karta pro hostujícího kapitána za faul v souvislosti s rozehráním standardky uprostřed hřiště. Protesty zelenobílých nebyly nic platné a jediný hostující forward musel pod sprchy. Domácí aktér O. Kosobud po chvíli váhání arbitra dostal žlutou kartu… Milevští se ovšem v přesilovce chopili iniciativy a ve 27. minutě mohli skórovat Knotkem, který se dostal k míči mezi penaltovým puntíkem a šestnáctkou, ale brankář Š. Beránek ho skvěle vychytal.

Po změně stran hráče na ploše skrápěly chladivé proudy vody a vyrovnaná hra bez šancí signalizovala, že zápas asi bude o jediném gólu. Proti ovšem byl již zmíněný František Koutník, který se do Milevska vrátil ze zahraničního angažmá a hned dvakrát se v premiéře zapsal do střelecké listiny. Pokaždé to bylo z přímých kopů. Poprvé skóroval Koutník ranou pod břevno do středu brány, podruhé zamířil z dálky přesně k levé tyči. Přestože hosté v 79. minutě poslali na hřiště dva útočníky najednou, tak na obrazu hry i na skóre se až do závěrečného hvizdu již nic neměnilo.

Fakta – branky: 68. a 84. Koutník, ŽK 2:4 (u hostů M. Svoboda, Wagner, Jakeš, Klivanda), ČK 0:1 (22. V. Beránek), rozhodčí Langmajer, 200 diváků.

Sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda – Jakeš (79. Babouček), Wagner, Kroupa, Persán – Rytíř (79. Peťule) – V. Beránek.

Klíčový moment

„Před zápasem nám kromě Nováka vypadl ještě Pavel Svoboda, který ulehl s angínou. Zcela v pořádku nebyl ani Babouček, a tak jsme prakticky měli k dipozici jediného útočníka, a to kapitána Beránka. Ten hrál velmi dobře, dělal soupeři problémy, ale bohužel byl po necelé půlhodině vyloučený. Z mého pohledu to byla hodně přísná červená, protože Vašek po faulu chtěl rychle rozehrát trestný kop, domácí hráč se mu v tom snažil zabránit, postavil se před míč a dostal kopanec. Bylo to neúmyslné," rozebíral patrně klíčový moment utkání krumlovský kormidelník Jiří Svoboda a jedním dechem pokračoval: „Ani v deseti to ale z naší strany nebylo špatné. Soupeře jsme k ničemu nepustili a troufám si říct, že jsme i herně byli lepší. Několikrát jsme zahrozili ze standardních situací, ale gól jsme bohužel nedali. Ve druhé půli pak hodně pršelo, s kluzkým terénem jsme se už tolik nesrovnali, a tak ze dvou standardek rozhodli domácí. Je to škoda, protože minimálně na bod v Milevsku určitě bylo. Víc než ztráta bodů mě ale mrzí ta Beránkova červená. Přišli jsme totiž o dalšího velmi kvalitního hráče základní sestavy. Nedá se ale nic dělat, musíme teď zabrat a příště vyhrát doma, aby nám začátek sezony neutekl ještě víc a nedostali jsme se do nějakých problémů," na závěr hodnocení už kouč Svoboda obrátil pozornost na příští zápas, kdy slavojáky čeká podzimní domácí premiéra.

Doma s novicem

V příštím kole Českokrumlovští v sobotu 15. srpna (od 17.00) přivítají nováčka v barvách ZČE Plzeň, jenž v úvodním dějství padl doma 0:4 s Doubravkou.

Na tohoto západočeského soupeře mají zelenobílí rozporuplné vzpomínky z předminulé sezony, kdy jej nejprve na podzim doma deklasovali v poměru 5:1, ale z odvety na půdě tehdy beznadějně posledního si na jaře vezli nečekanou porážku 0:2.

František Lippl, Karel Vosika