Tachov - Č. Krumlov 0:2 (0:1)

Českokrumlovští nastoupili už s Klivandou, kterému vypršel čtyřzápasový disciplinární trest. Do branky se tentokrát postavil Šiller, který od začátku čelil množství standardek domácích a patřil k nejlepším hráčům Jihočechů. Ti se lépe vyrovnali s náročným terénem, vycházeli z pozorné obrany a vyráželi do velice nebezpečných kontrů. A po jednom z nich se ve 24. minutě ujali vedení, když Jakub Zatloukal přetaženým centrem hledal ve vápně nabíhajícího Kroupu a se štěstím přehodil daleko stojícího domácího brankáře – 0:1. Za nejtěsnějšího vedení Slavoje se pak odcházelo do kabin.

Důležitá druhá branka přišla deset minut po obrátce. Kroupa vybojoval míč ve středu pole, vysunul Kovačičína, který se zbavil obránce, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Koritara, jenž zajistil hostům dvoubrankový náskok – 0:2.

O několik minut později si Koritar s Kovačičínem role vyměnili, ale posledně jmenovaný z gólové pozice uklidňující třetí zásah nepřidal. Přesto si slavojáci nakonec podruhé v sezoně připsali všechny tři body a polepšili si na patnácté místo. Zisk z venku budou v dalším kole potvrzovat v jihočeském derby v neděli od 15.30 doma proti aktuálně dvanáctému Milevsku, jež má po výhře nad celkem Rokycan (1:0) na kontě o 4 body více.

Fakta – branky: 24. J. Zatloukal, 55. Koritar, žluté karty 1:0, jako hlavní řídil rozhodčí Bode (Německo), sledovalo 200 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Klivanda, Pintér, J. Zatloukal – Kroupa, Beránek, Pliška, Vacek (75. Wagner) – Kovačičín (85. Carda), Koritar (69. Babouček).

Kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér byl po utkání v západočeském Tachově pochopitelně spokojen: „Návrat Klivandy byl znát. S ním byla naše obrana důraznější a nedělali jsme chyby, které nás srážely v předchozích zápasech. A vyzdvihnout musím brankáře Šillera, který tým podržel hlavně při spoustě domácích standardek. Povedly se nám také brejkové situace. První gól byl sice šťastný, ale druhý přišel už po vypracované krásné akci. Celkově jsme hráli dobře a předvedeným výkonem soupeře zaskočili. A musím zmínit i výborné německé rozhodčí, kteří sice připustili tvrdou hru, ale měli zápas pod kontrolou. Teď bychom potřebovali výhru potvrdit doma. Pokud ale navážeme na výkony ze druhé půle proti Benešovu a teď z Tachova, tak to bude dobré.“