Sedmé kolo Hlubocké zimní ligy bylo pro fotbalisty divizního českokrumlovského Slavoje posledním testem na start jarní části nejnižší republikové soutěže. Zelenobílí si po dohodě se soupeřem, kterým byl dorost ligového Táborska, přeložili zápas do domácího prostředí a generálku absolvovali na vlastním přírodním trávníku.

Č. Krumlov – Táborsko U19 3:1 (1:1)

Českokrumlovští na výborném trávníku začali poněkud bohorovně a v úvodu předvedli zejména neproduktivní koncovku. Už ve 3. minutě měl tutovku na noze P. Svoboda, ale zblízka trefil jen ležícího brankáře. Hlavičku téhož domácího hráče pak za již překonaným gólmanem vykopli mladíci z brankové čáry a zakončení druhého krumlovského hrotu Beránka skončilo na tyči. Gólový efekt přinesla až akce z 35. minuty, kdy po centru M. Svobody hlavičkoval P. Svoboda, brankář Duda vyrazil míč jen před sebe a dobíhající Wagner nekompromisně z úrovně penalty otevřel skóre – 1:0.

Jenomže houževnatí a sympaticky bojující hostující mladíci se za nebojácný výkon dočkali zasloužené odměny, když se tři minuty před pauzou po nedorozumění krumlovských stoperů dostal k míči šikovný Bosnyak a tváří v tvář Šillerovi nezaváhal – 1:1. Poločas tak skončil dílčím smírem, což pochopitelně nemohlo zůstat bez odezvy z krumlovské lavičky.

Po důrazné domluvě trenéra Svobody a hned trojnásobném střídání vstoupili zelenobílí do druhého dějství přece jen aktivněji. Střelu střídajícího Kodrase ještě hostující brankář vyrazil na roh, ale v 53. minutě se už skóre měnilo. To P. Svoboda uvolnil do uličky znovu Kodrase, ten předložil do vápna dalšímu střídajícímu Baboučkovi, jenž bez problémů doklepl na 2:1.

Krátce po hodině hry pak domácí vyměnili ještě další tři hráče a jeden z nově příchozích podtrhl účet. Pintérův přetažený roh vrátil hlavou do ohně Wagner a neobsazený Žilenko rovněž hlavou poslal balon s pomocí tyče do branky – 3:1. V úplném závěru mohli ještě výhru zvýraznit postupně Podskalský a Pintér, ale ani jeden ze sóla proti hostujícímu brankáři neuspěl – a zelenobílí zaknihovali v generálce výhru o dva góly.

Fakta – branky: 35. Wagner, 53. Babouček, 72. Žilenko – 42. Bosnyak, bez karet, jako hlavní řídil rozhodčí Reitinger.

Sestava Slavoje: Šiller – Kabele, Hrabík, Dudák, M. Svoboda (63. Houska) – Kroupa (46. Kodras), Novák (63. Žilenko), Klivanda (46. Pintér), Wagner – P. Svoboda (63. Podskalský), Beránek (46. Babouček).

Nespokojený kouč

Českokrumlovský první trenér Jiří Svoboda nebyl i přes výslednou výhru s posledním přípravným vystoupením svých oveček spokojen:

„První půle byla špatná a nebylo to přechodem na přírodní trávu, ale hlavně přístupem. V naší hře mi chyběly bojovnost, větší nasazení, prostě šťáva. Chlapci si asi mysleli, že je to jen dorost a porazí se sám. Bylo to z naší strany laxní a hostující mladíci byli překvapivě důraznější i pohyblivější. Už v poločase jsem musel hodně zvýšit hlas a rozebrali jsme si to pak i po utkání. S takovým přístupem bychom v mistrovských zápasech neuspěli. Ti, co nastoupili v základu, mají určitě na víc. Druhá půle už byla po prostřídání o něco málo lepší. I když i tam se najdou mouchy, tak kluci alespoň víc bojovali. Celkově však generálku musím hodnotit s výhradami. O body prostě musíme bojovat jinak, než jsme předvedli tentokrát."

Už v sobotu dopoledne čeká na slavojáky první jarní divizní duel, v němž se představí na hřišti plzeňského celku ZČE.

„Na úvod hrajeme s posledním, což by možná mohlo zase svádět k podcenění. To však nesmíme ani v nejmenším připustit! Ještě jednou si na tréninku s chlapci promluvíme a očekávám daleko lepší přístup. Už dnes je ale jasné, že to nikde nebudeme mít jednoduché. Už tady nemáme střelce Rosůlka a góly tak asi budeme dávat těžko. Šancí si sice vypracujeme dost, ale na produktivitě musíme stále pracovat," obrací pozornost už k následujícímu víkendu kouč Jiří Svoboda, jehož celkový pohled na zimní přípravu Slavoje a vyhlídky zelenobílého týmu pro odvety přineseme v chystaném rozhovoru před víkendem.