V pátém kole krajského přeboru se domácí mohli spoléhat na ofenzivní schopnosti pendla Schöna a chtěli potvrdit cenný bod z Prachatic. Hosté měli navazovat na kononádu proti Vodňanům, což ale zůstalo jen zbožným přáním.

Úder v úvodu

Sezimovo Ústí B – Č. Krumlov 3:0 (1:0).

Českokrumlovští začali aktivně. Už po několika vteřinách zkoušel štěstí z vápna mladý Sivák, domácí brankář vyrazil jen k Peťulemu, ten však dorážel do tyče. Ve 4. minutě po Peťuleho průniku nedokázal usměrnit míč do sítě Špát, když znovu trefil jen tyč.

A tak přišel trest. Za další minutku šli domácí do brejku, tváří v tvář Šillerovi se ocitl Vukadinovič a poradil si na výbornou – 1:0.

Hosté se nadále tlačili do útoku, měli spoustu standardek, které dobře zahrával Třeštík, ale bez efektu. Po jedné z nich se k odraženému míči dostal Benc, ale jeho pokus těsně minul domácí branku. Na Zatloukalův centr si naběhl Klivanda, který hlavou orazítkoval břevno – a do kabin šli spokojenější domácí.

Druhá půle pak začala pro hosty nejhůře, jak mohla. Už po čtyřech minutách odvracela obrana míč jen na vápno, následně přišla přihrávka na zcela volného Vukadinoviče, který z jasně ofsajdové pozice až za Šillerem z brankové čáry neměl problém skórovat – 2:0.

Tato situace vyvolala velké emoce, gól ale platil. A rázem to byl domácí Spartak, který měl více ze hry a dostával se do šancí.

Slavojáci se oklepali až po hodině hry, kdy po spolupráci Peťuleho se Špátem byl posledně jmenovaný sražen ve vápně, akce pokračovala, Špát poslal přihrávku před branku, ale před Zvěřinou domácí odvrátili na roh. Čtvrt hodiny před koncem se na vápně uvolnil Klivanda, přetaženým centrem našel Boháče, který však zblízka nastřelil jen domácího brankáře, což jen dokumentovalo střeleckou nemohoucnost hostů.

Posledním hřebíčkem do rakve Slavoje byla 78. minuta, kdy hosté při standardce neuhlídali Chotovinského, jenž uzavřel účet zápasu – 3:0. Tři body díky vyšší produktivitě v koncovce zaslouženě získali domácí.

Fakta – branky: 5. a 49. Vukadinovič, 78. Chotovinský, ŽK 1:1, řídil Peterka, 80 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Třeštík, Benc, J. Zatloukal – Boháč, Klivanda, Zvěřina, Sivák (60. Beránek) – Peťule, Špát (80. Pimpara).

Kouč českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po tříbrankové porážce na trávníku rezervy třetiligového Sezimova Ústí hodnotil: „Soupeř nebyl o tolik herně lepší, aby musel vyhrát o tři branky. Bohužel, my snad nedáme gól z ničeho. Naopak, inkasovali jsme v úvodech obou poločasů, kdy jsme udělali velké chyby. Druhý gól byl sice z úplně jasného ofsajdu, což bylo až směšné, přesto jej sudí uznal. Nemůžeme ale vše svádět na rozhodčí. Oni rozhodně nebyli příčinou naší porážky. Tou byla hlavně střelecká nemohoucnost našich hráčů. Šancí bylo plno, gól jsme ale nedali, v tom nám nikdo nebránil. Naše produktivita je prostě chabá, což ukazuje i pohled na celkové skóre. Všichni hráči by se nad sebou měli zamyslet a měli by se už sebrat.“

V dalším kole nyní desátí slavojáci v sobotu přivítají na svém hřišti v pořadí třetí a stále neporažené Bavorovice.