Krajský přebor – 6. kolo (5. hrané): FK Slavoj Český Krumlov – SK Čkyně 2:2 (0:0)

Smír v podzámčí

Na hráče se po celý zápas usmívalo krásné zářijové sluníčko, zejména v první půli však moc pohledného fotbalu diváci neviděli. Lépe začali hosté a měli první šanci. V 18. minutě mohl skórovat Vondrášek, který se ocitl sám na vápně, ale pálil mimo domácí tyče.

Ve 29. minutě měli velkou šanci i slavojáci, když Klivanda krásně našel Boháče, ten odcentroval před branku, ale nabíhající Beránek netrefil balón ideálně, následně Peťule neprostřelil blok čkyňských fotbalistů a Matuš dorážel mimo. Průměrný poločas tak skončil za bezbrankového stavu.

Druhá půle byla ve srovnání s první jako nebe a dudy. Po čtyřech minutách mohl skórovat Pliška, když si po faulu na pronikajícího Peťuleho postavil balón na značku pokutového kopu, trefil však jenom břevno čkyňské branky. V 53. minutě tak přišel světlý okamžik hráčů Čkyně, když se krásnou ranou na zadní tyč prosadil střídající Babka – 0:1.

Inkasovaný gól naštěstí byl pro krumlovské fotbalisty jako voda na mlýn. Slavojáci po necelých pěti minutách srovnali, když se krásně z trestného kopu trefil Pliška – 1:1. Hostující hráči však neskládali zbraně a v 68. minutě opět přiklonili misku vah na svoji stranu. Po skrumáži v domácím vápně napálil odražený míč z 20 metrů Děd a krásnou střelou ulehčil krumlovskému správci práci, jelikož vymetl všechny pavučiny ve Vokálově pravém rohu – 1:2.

V 82. minutě mohl srovnat Benc, když ho chytrým lobem za obranu našel Peťule, ale domácí obránce už nedokázal balón usměrnit mezi tyče. Další příležitost přišla za tři minuty, kdy Klivanda hlavičkoval pod břevno, ale gólman Hoško vyškrábl na roh. Následoval centr Siváka od praporku, nízký balón do vápna tečoval Boháč a srovnal na 2:2.

V 88. minutě ještě pocuchal nervy domácích fandů brankář Vokál, když po včasném vyběhnutí sice přehlavičkoval nabíhajícího útočníka, avšak pouze k dalšímu hráči hostí, ten naštěstí pro domácí mířil mimo. V poslední minutě při šanci Slavoje viděl sudí faul na hostujícího brankáře, a tak se body v podzámčí rozdělily.

Ohlas z lavičky

Trenér krumlovského Slavoje Lubomír Pintér po remíze 2:2 se Čkyní: „Jsme rádi za bod, ještěže se nám podařilo nakonec aspoň vyrovnat. V první půli nebyla naše hra dobrá. Ve druhém poločase jsme začali víc bojovat, ale zase nás srazil gól hostujícího týmu, kterému předcházela naše neproměněná penalta. Pliška z desítky, stejně jako Peťule v minulém domácím zápase, trefil břevno, snad i do stejného místa.

Soupeř byl potom na koni, nám se naopak nedařilo. Mysleli jsme, že zápas strhneme na naší stranu, ale po parádní střele do šibenice jsme obdrželi další branku. Pak už jsme jen horko těžko šťastným gólem vybojovali aspoň remízu.“

Fakta z duelu

Branky: 58. Pliška, 85. Boháč – 53. Babka, 68. Děd, střely na branku 4:2, mimo 9:4, fauly 26:11, ŽK 4:2 (u domácích Beránek, Boháč, Pliška, Vacek), rozhodčí Jarolím, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Vokál – Boháč, Klivanda, Svoboda, J. Zatloukal – Sivák, Matuš (46. Špát), Pliška (73. Benc), Vacek – Beránek, Peťule.

Po souběžné remíze Milevska v Jindřichově Hradci fotbalisté českokrumlovského Slavoje zůstali zásluhou lepšího skóre na první příčce průběžné tabulky. Post lídra pojedou hájit v sobotu na hřiště dvanáctého Týna.