V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osmatřicetiletý ostřílený bývalý hráč Malont, extrenér a aktuálně ještě i aktivní hráč béčka kaplického Spartaku – Jan Říha – k sedmi zápasům z programu třetího jarního tipovacího kola řekl:

Č. Krumlov – Zličín (divize, 9. s 11. týmem tabulky): „Tak takhle si vstup do jarní části medvědi rozhodně nepředstavovali! V součtu s podzimem si připsali celkem už šestou prohru v řadě, navíc při velmi pasivním skóre. Doufám, že se Slavoji probudí střelci a prvními jarními body udělají radost všem domácím fanouškům. Zličín není soupeř, který si jezdí při venkovních zápasech pro body, a proto si myslím, že konečně všechny tři body zůstanou v Krumlově. Střeleckou chuť si bude chtít určitě spravit penaltový „expert" Pája Svoboda, který se nejméně jednou trefí!"

Lokomotiva Č. Budějovice – Kaplice (I.A třída, 10. s 1.): „Kapličáci minule suverénním způsobem v souboji o první místo přejeli doma budějovickou Slávii a i tentokrát proti dalšímu soupeři z Budějk budou chtít bodovat naplno. Trenérské duo Lesňák a Kučera předvedlo v posledním zápase několik zajímavých rošád v sestavě, které pozitivním způsobem prospěly celému manšaftu. Asi ta nejmarkantnější změna byla na postu stopera, kde se objevil rozený útočník Petr Janura. Říká se, že na stoperu končí kariéra, tak nevím nevím… Tento tah se ovšem domácím stratégům vyplatil a jsem zvědavý, čím nás překvapí tentokrát. Pevně věřím, že tři body se budou slavit v Kaplici."

Velešín – Hrdějovice (I.A třída, 13. se 4.): „Velešínští si minule přivezli nečekané, ale podle mých informací zasloužené tři body z Nové Vsi, které mají pro ně v dané situaci cenu zlata. Tyto body budou chtít zajisté potvrdit před domácími diváky. Nečeká je však jednoduchý soupeř, protože Hrdějovice vstoupily do odvet výborně, když vyhrály na Slávii a minule porazily doma Lokotku. Obranu Velešína teď diriguje divizní navrátilec Kuba Zatloukal, který své zkušenosti bude chtít prodat i v tomto zápase. Tipnu si tady neprohru domácích."

Kaplice B – Přídolí (I.B třída, 7. se 14.): „Našim klukům se moc nepovedl vstup do jarní sezony, a tak si budou chtít spravit chuť. A kdy jindy, než doma při derby s posledním Přídolím! V minulém zápase se nepříjemně zranili dva tahouni béčka Kubata se Sedláčkem, nad kterými visí otazníky pro jejich nasazení do zápasu. Pro trenéra Míšu Rybáka by to byla velká ztráta, se kterou by si ale musel poradit. Zatím jednu z mála radostí na jaře mu dělají výkony Matouše „RvP" Kouby, který předvádí na trénincích i v zápasech neuvěřitelné fotbalové věci! V tomto derby zápase se ukáže větší kvalita domácích a všechny body zůstanou v Kaplici."

Křemže – Vyšší Brod (I.B třída, 13. s 12.): „Tak to je klasický zápas, o kterém se říká, že budou hrát blbý s pitomým. Oba týmy jsou u dna a potřebují body jako sůl, aby se v co možná nejkratší době vzdálily sestupovému pásmu. Nemyslím si, že by to měla být v sobotu pod Kletí nějaká velká fotbalová hitparáda, ale spíš čekám velmi tvrdý, ale férový, boj od obou týmů. Myslím si, že ani moc gólů tady nepadne a týmy si nakonec rozdělí po bodu."

Chvalšiny – Kájov (OP, 7. s 1.): „Za normálních okolností bych na tento zápas dával dvojku, ale jak jsem slyšel, ta se v sobotu žení kájovský útočný hrot Luboš Máša (mimochodem, velká gratulace!), takže asi kájovští kluci budou myšlenkami trochu někde jinde… Domácí tohoto „hendikepu" soupeře naplno využijí a udělají všechno pro to, aby tři body zůstaly ve Chvalšinách."

Malonty – Horní Planá B (OP, 2. s 8.): „Malonťáci v této sezoně pod vedením zkušeného lodivoda Ládi Kaločaie hrají velmi náročný fyzický fotbal, který jim zatím přináší úspěchy. V týdnu jsem se s trenérem na toto téma bavil a říkal mi, že kluci věří jeho tréninkovým metodám, což je pro práci trenéra vždy dost důležité! Jestliže tedy chtějí v Malontech myslet na nejvyšší příčky a případný postup, tak musí v tomto zápase s nevyzpytatelným soupeřem bodovat naplno. Tipuji přesvědčivou výhru domácích, takže jednička!"