Fotbalisté českokrumlovského Slavoje končili mistrovský ročník 2008/2009 krajského přeboru domácím zápasem s Dražicemi, kterým měli oplácet podzimní prohru 1:2.

Český Krumlov – Dražice 2:2 (1:2)

Českokrumlovským ke kýženému čtvrtému místu stačil bod, a to pouze v případě, že by Hluboká vyhrála souběžně hrané utkání v Kaplici, což se nestalo. Soupeř z Dražic už nemohl opustit celkovou desátou příčku. Přesto měli hosté v utkání o něco navrch, dvakrát vedli, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. V sestavě Slavoje chyběl Zatloukal (dovolená), a tak si premiéru od začátku utkání mezi muži odbyli dorostenci Kroupa a Wagner. Na netradičním postu útočníka nastoupil kapitán Benc. Hosté šli rychle do vedení, když se už v 10. minutě z otočky střelou k tyči prosadil Peclinovský – 0:1.

Za chvíli šla na druhé straně dalekonosná střela Wagnera jen do náruče brankáře Doudy. Pojistku hostů měl na noze Novotný, který se objevil sám před Šillerem, ale ten jeho pokus kryl. Srovnáno bylo v 39. minutě, kdy po trestném kopu Vacka hlavou přesně zamířil dorostenec Wagner, pro kterého to byl první mistrovský gól za muže – 1:1.

Za okamžik po narážečce s Peťulem postupoval Benc sám na brankáře, ale mířil mimo. Do kabin tak šli spokojenější hosté, když těsně před poločasovým hvizdem se po centru Novotného v pádu zblízka prosadil Volek – 1:2.

Do druhého poločasu Slavoj dvojnásobně střídal a na hřiště přišli Špát a Sivák. A právě oba střídající mladíci byli u vyrovnávací branky. V 55. minutě po centru Špáta mířil hlavou přesně k tyči Sivák a vyrovnal na 2:2.

Oba týmy měly v poslední půlhodině ještě několik slibných šancí, ale stavem už nepohnul ani jeden. Po centru Novotného Volek těsně minul domácí branku. Slavojáci se pak už dokonce radovali, ale Špátův gól nebyl pro ofsajd uznán. Trestný kop Fořta vyrazil Šiller na roh, po kterém se dostal Fořt k zakončení na zadní tyči, ale Šiller jeho pokus opět vyrazil a Benc odkopl do bezpečí – a body se dělily.

Ihned po zápase musel domácí trenér Pintér podstoupit stříhání dohola, neboť s hráči prohrál sázku o konečné čtvrté místo. Holícího strojku se chopil útočník Zvěřina a dílo se dle hodnocení všech přítomných povedlo.

Trenér krumlovského Slavoje Lubomír Pintér po domácí remíze nezářil, ale zklamán rovněž nebyl: „Výkon tentokrát moc dobrý nebyl, forma nám na závěr trochu odešla. Každý den ale není posvícení. Měli jsme tentokrát štěstí, protože soupeř byl lepší. Vzhledem k sestavě se to ale dalo i očekávat. Obrana nastoupila v úplně jiném složení, znát byla její nesehranost, ze které pramenily i obdržené góly. Ani posunutí Bence do útoku se příliš neosvědčilo. Potěšili mě ovšem mladíci, Wagner i Sivák dali pěkné branky. Nakonec ale z toho byla jen „tradiční“ remíza na závěr sezony. Za dobu, co jsem v Krumlově, jsme už potřetí v řadě zakončili ročník nerozhodným výsledkem.“

Fakta – branky: 39. Wagner, 55. Sivák – 10. Peclinovský, 44. Volek, žluté karty 3:2 (u domácích Zvěřina, Klivanda, Wagner), rozhodčí Peterka, sledovalo 60 diváků.

Slavoj: Šiller – Wagner, Svoboda, Kroupa (46. Sivák), Petřík – Boháč (70. Pimpara), Klivanda, Zvěřina, Vacek – Peťule (46. Špát), Benc.

Zdeněk Šváb, Karel Vosika