K poslednímu hernímu testu finišující letní přípravy před ostrým startem nové divizní sezony zamířili fotbalisté českokrumlovského Slavoje na hřiště exdivizní roudenské Malše.

Roudné – Č. Krumlov 2:2 (0:2)

Přestože se hrálo už v dopoledních hodinách, bylo již velké horko. Domácí navíc nasměrovali utkání na záložní hřiště, ale slavojáci se v první půli s podmínkami vyrovnali lépe a do přestávky si zaslouženě vypracovali dvoubrankové vedení. Na konci první dvacetiminutovky vystihl rozehrávku roudenských obránců Wagner a povedenou střelou zpoza vápna otevřel skóre – 0:1. V této fázi utkání tentokrát ve středu pole operující agilní Jakub Wagner pak stál i u druhého úspěchu hostů, když  přesným centrem ze strany našel před brankou nabíhajícího Pavla Svobodu, a ten zvýšil na 0:2.

Do druhého dějství poslali českokrumlovští kormidelníci Jiří Svoboda se Zdeňkem Švábem na trávník hned sedmičku čerstvých hráčů, kteří však pojistku v podobě třetí branky už nepřidali. Naopak, byli to domácí, kteří zásluhou útočného dua Rosůlek a Trněný v rozmezí čtvrthodiny mezi 60. až 75. minutou srovnali na výsledných 2:2.

Fakta – branky: 60. Rosůlek, 75. Trněný – 20. Wagner, 33. P. Svoboda, hráno bez karet, řídil rozhodčí Tupý, 60 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller (46. Trnka) – Pliška, Klivanda, Dudák, J. Zatloukal – Kodras, Novák, Wagner, Špát – P. Svoboda, Beránek, střídali: M. Svoboda, Vacek, Pintér, Grznárik, Babouček, P. Dvořák.

Očima trenéra

První trenér krumlovského Slavoje Jiří Svoboda viděl generálku takto:

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý, vedení o dvě branky odpovídalo obrazu hry a měli jsme tam i další šance. Druhá půle už byla horší. Nemělo by se nám stávat, že ztratíme dvoubrankový náskok. Ne že by nás soupeř přehrál, ale dokázal nás roztáhnout a potrestal trochu zbytečné individuální chyby v naší defenzívě. Celkově to ale byl oboustranně dobrý zápas a i za velkého horka měl kvalitu. Jsem rád, že nám leccos napověděl i směrem k základní sestavě pro první mistrák. Už máme jasněji, v týdnu ještě při tréninku něco doladíme a jdeme na to. Důležité je, že se nikdo nezranil a měli bychom být komplet," mne si ruce trenér a ještě dodává: „Velmi dobrý zápas odehrál Wagner. Dal první gól, na druhý krásně přihrál a ve středu pole spolu s Novákem odvedli velké penzum práce. Ve druhé půli jsme Kubu stáhli dozadu a v záloze viditelně chyběl."

Do třetí divizní sezony v řadě vstoupí českokrumlovští fotbalisté tuto sobotu, kdy od 17 hodin přivítají na svém trávníku silný západočeský tým ZČE Plzeň. Do tábora Slavoje před ostrým startem ještě zavítáme v předvíkendovém zastavení s prvním trenérem Jiřím Svobodou, v němž nám kouč zhodnotí letní přípravu a podíváme se i na nové tváře v zelenobílém dresu.