Před víkendovým startem jarní části oblastní fotbalové I. B třídy jsme nahlédli do táborů všech devíti okresních zástupců (v pořadí dle umístění po podzimu) účinkujících v této nejnižší krajské fotbalové soutěži. Trenérům a mužům z laviček jsme shodně položili tři stručné dotazy.

S nejlepšími vyhlídkami z početné okresní ekipy jde do jara duo Horní Planá a Kaplice B, které musíme řadit do okruhu nejvážnějších kandidátů postupu.

Favoritem bezesporu je hornoplánská Smrčina, která si na podzim vybudovala tříbodový náskok před ambiciózním novicem z Ledenic, za kterým o další dva bodíky zaostává na třetím místě figurující béčko kaplického Spartaku.

Ptali jsme se

1/ Jste spokojeni se zimní přípravou vašeho mužstva?
2/ Doznal kádr oproti podzimu nějakých zásadních změn?
3/ S jakým cílem půjdete do jarní části oblastní I. B třídy?

1. Horní Planá

Na lavičce horkého favorita od Lipna došlo v zimní přestávce ke změně, když se takzvaně na „místo činu“ vrátil zkušený kormidelník Miroslav Grabec, jenž před lety ve Smrčině zažil i nejslavnější doby v krajském přeboru.

1/ V rámci možností byla naše příprava celkem dobrá. Účast hráčů sice byla někdy slabší, ale tréninková i zápasová zátěž byla na úrovni. Na krumlovském turnaji jsme odehráli dobré zápasy, nejvíc nám ovšem v přípravě chybělo hřiště. Většina se odehrávala v tělocvičně. Na přírodní trávě jsme byli poprvé až minulý víkend, kdy jsme hráli generálku v Kájově s Kamenným Újezdem (pozn. – 0:2). Uvidíme, co s námi přechod na trávu udělá. Já ovšem Plaňákům věřím. Už jsem s těmito hráči něco zažil, takže vím, co na hřišti dokážou.

2/ Kádr se oproti podzimu prakticky nezměnil. I se třemi mladíky z dorostu, kteří ale už za muže pravidelně nastupovali, máme k dispozici osmnáctku hráčů. Jsou tu mladíci i řada hodně zkušených kluků. Mužstvo nespornou kvalitu na to, aby hrálo o postup, určitě má.

3/ Musím říci, že jsem osobně od vedení žádný konkrétní cíl na konečné umístění nedostal. Jsme ale první a v Plané se na postup určitě myslí. Já mám jen trochu obavy, aby se neusnulo na vavřínech. Chceme skončit co možná nejvýše, a když z toho bude první místo, tak tím lépe. Soutěž ale bude dle mého názoru vyrovnaná až do konce. Už ve druhém jarním kole máme doma Ledenice, které prý přes zimu hodně posílily. Rozhodovat se ale bude až v posledních třech nebo čtyřech kolech. Nečitelný soupeř nás čeká už na úvod ve Čtyřech Dvorech, protože béčka jsou vždy nevyzpytatelná. Nepříjemná bude i rezerva Kaplice, překvapit může krumlovské béčko.

3. Kaplice B

Výborný podzim má za sebou rezerva kaplického Spartaku, která pod vedením trenéra Ladislava Kaločaie půjde do jara z třetí příčky a jistě i s postupovými ambicemi.

1/ Hráli jsme krumlovský turnaj s kolísavými výsledky. Zápasy jsme ovšem odehráli pokaždé v jiné sestavě, než jakou si představuji pro jarní boje. Směrem k základu nám ovšem turnajové duely hodně napověděly. Celkově jsem byl spokojen. Tréninková účast byla odpovídající a hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Hodně mě ale mrzí zranění zkušeného Pavla Jirky, což je pro nás klíčový hráč. Už je po operaci, ale k dispozici bude nejdříve koncem dubna.

2/ Změn je poměrně dost, ale zda to bude přínosem, to nám ukáže až jaro. Po pauze se vrací Vošický, který by měl být velkou posilou do útoku a náhradou za odcházejícího Koubu. Dále ze studijních důvodů skončil Zifčák. Nově přišli Tomáš Procházka z Bujanova a Štefan Marek z Dolního Dvořiště. Zájem o zapojení do fotbalu projevil Lukáš Hejný, kterého jsme nově zaregistrovali. A nesmím zapomenout na dorostence, kteří se v přípravě zapojili s béčkem. Jsou to Doubrava, Půlpán, Kaločai, Debnár a teprve sedmnáctiletý Micák. Všichni ukázali, že jsou perspektivní, určitě dostanou šanci.

3/ Motivací by pro nás mělo být zapojit se do boje o postup. Pokud by se to ale nepovedlo, tak to nebude žádná tragédie. Uděláme ovšem všechno pro to, abychom se nahoře udrželi a favoritům, za které stále považuji Horní Planou a posílené Ledenice, jejich pozici notně znepříjemnili.