Jedenadvacáté dějství oblastní fotbalové I. A třídy se dá z pohledu vystoupení obou zástupců našeho okresu označit za hodně černé.

Horní Planá – Strakonice B 1:3 (1:0)

Hosté přijeli se šesti hráči divizního celku a na jejich hře to v úvodu bylo znát. První šanci však připravil Koritar pro Kastenmajera, který ale z dobré pozice trefil jen gólmana Švehlu. Na druhé straně ve 20. minutě Beránkovi vypadl míč, ale Cibulka vhodný moment pro střelu prováhal.

Po půlhodině Ryneš trefil pravou tyč branky hostů. Ve 36. minutě Koritar obral o míč Šrámka, ale pak zamířil nad. Za chvíli trestný kop Frühaufa hostující brankář vyrážel na roh, do kabin přesto šli radostněji domácí. V poslední minutě půle zahrával Z. Šlak rohový kop a Ryneš hlavou protrhl střeleckou smůlu Smrčiny – 1:0.

Jenže nástupy do poločasů měli „divizní“ hosté velmi ostré. Už po dvou minutách hry ve druhém dějství Hanzlíkův prudký centr prošel Beránkovi mezi nohama a na kluzkém terénu skončil v brance – 1:1. Za minutku po akci Ryneše mohl skórovat Kastenmajer, ale o vlásek minul. A trestali hosté, když vzápětí rychlý brejk po centru Hanzlíka zakončil Říský a otočil na 1:2.

Pak začali hrát opět domácí. Po centru Koritara měl vyrovnání na noze Kastenmajer, jenž ale klasickým bodlem otřel míč jen o tyč. V 70. minutě hlavička Baláže skončila na břevně a odražený míč Kastenmajer rybičkou poslal na bránu, kde ho jeden z obránců vykopl z brankové čáry zpět do hry. V 74. minutě se počtvrté rozezněla konstrukce za gólmanem hostí, když se v tvrdém souboji prosadil Ryneš, ale ke smůle domácích trefil jen pravou tyč.

O chvíli později trestný kop Kastenmajera skvěle vyrazil Švehla na roh. Domácí v závěru vsadili vše na útok, ale v 89. minuté hosté po rychlém brejku třetí brankou z kopačky Říského pečetili – 1:3. Hornoplánským nelze nic vytknout, zápas odmakali, ale tentokrát se od nich odvrátilo i potřebné štěstí.

Sestava Smrčiny: Beránek – Z. Šlak, Mražík (46. Klik), Grmela, Frühauf, Gajdoš, Ryneš, Kastenmajer, Koritar, Baláž, Kostínek (80. J. Šlak).

Družinka neodjela

Katovice – Frymburk nehráno

Hosté se k utkání nedostavili a musí počítat s kontumační prohrou.

„Nechci se vymlouvat, ale postihla nás nešťastná situace, kdy osm hráčů z kádru vypadlo vinou zranění nebo nemoci, což jsme před víkendem avizovali i na svaz. Před srazem se navíc omluvili další dva nemocní.

Do Katovic bychom proto jeli maximálně v osmi, a tak jsme i přes ostudu, kterou neodehrané utkání je, usoudili, že s takovým torzem vůbec nepojedeme. Je mi to opravdu líto. Budeme vše ještě nyní řešit na výboru oddílu,“ nabízí svůj pohled frymburský trenér Jan Turcovský.

Glosu sportovního redaktora Českokrumlovského deníku Karla Vosiky Nejsou lidi si přečtěte ZDE!

Karel Řepa, Karel Vosika