H. Planá – Přídolí 4:1 (1:0)

Hosté přijeli s jasnou taktikou bránit, a když se náhodou dostanou za půlku, tak tam být co nejdéle. Domácí favorit se přes zhuštěnou obranu do šancí moc nedostával, a tak se čekalo na první jarní gól Smrčiny až téměř do poločasu. Ve 39. minutě rozehrál P. Schönkypl rohový kop na Mražíka, jeho hlavičku stačili hostující obránci jen ztlumit, následně se k míči dostal Adam Kvasnička a nekompromisně zavěsil pod břevno – 1:0.

Druhá půle už byla o poznání zajímavější. Po pěti minutách hry zahrával trestný kop z 20 metrů Kordík a pěknou střelou zvýšil na na 2:0.

Ještě v téže minutě hosté rozehrávali po obdrženém gólu ze středového kruhu, ale hodně laxně, o míč je připravil Petr Schönkypl, narazil si s Koritarem a pak už pro domácího záložníka nebyl problém skórovat – 3:0.

Pak se o slovo konečně přihlásili i hosté. V rozmezí 63. a 68. minuty se dvakrát do sóla dostal Radykhovsky, ale navrátilec Beránek v domácí brance mu fotbal pěkně znechutil, když jeho nájezdy vždy bravurně zlikvidoval. Přesto se Přídolští dočkali snížení a čestného úspěchu, a to po ruce Kostínka ve vápně, po které sudí Hladík nařídil pokutový kop. K tomu se postavil tradiční exekutor Vladislav Písko a čtvrt hodiny před koncem snížil na 3:1.

O chvíli později se do sóla dostal domácí Koritar, ale i Mittasch si poradil na jedničku. Poslední slovo přesto měli domácí. V 88. minutě Petr Schönkypl připravil šanci střídajícímu Kavkovi, který upravil na konečných 4:1.

Dle papírových předpokladů povinné body zůstaly doma. Smrčina si šestou výhrou v ročníku upevnila pozice ve středu tabulky, Přídolí si na první body musí počkat.

Sestava H. Plané: Beránek – Gajdoš, Mražík (60. Aleš Kvasnička), Kostínek, Grmela, Klik, Kordík, P.Schönkypl, Adam Kvasnička, Bednář(74. Kavka), Koritar.

Sestava Přídolí: Mittasch – Soukup (72. Jaroslav Písko), Vladislav Písko, P. Pavlis, J. Štěpánek (21. Halmich), Radykhovsky, Karlík (27. M. Štěpánek), Josef Písko, Brož, Jan Písko, Dvořák(55. D. Pavlis).

Trenér Miroslav Schönkypl (H. Planá): „Šedesát minut jsme měli hru pod kontrolou, ale pak náš výkon spadl do průměru. Opět se tak ukázalo, že chlapci nemají potřebnou fyzičku na celý zápas. Zlomový byl moment, kdy Koritar ze sóla nepřidal čtvrtý gól. Soupeř z penalty snížil a měl pak ještě asi tři velké šance, které naštěstí vychytal náš nejlepší hráč, brankář Beránek. Z naší strany tam v závěru bylo příliš zkažených přihrávek a také mi chyběla střelba ze střední a delší vzdálenosti. Přídolí sympaticky bojovalo a hrálo to, na co má. Příště jedeme do Nemanic, které nás ale prověří daleko víc."

Trenér Jaroslav Písko (Přídolí): „První půlhodinu jsme celkem drželi krok, ale pak jsme museli dvakrát nuceně střídat, což nás dostalo do útlumu. Před půlí jsme inkasovali, pak nezachytili ani nástup do druhého poločasu – a bylo rozhodnuto. Můj celkový pohled je takový, že v určitých fázích jsme nehráli vůbec špatně, ale pokud budeme nadále dostávat laciné góly po školáckých chybách a hlavně neproměňovat vytvořené šance, tak bodovat nebudeme."

Karel Řepa, Karel Vosika