H. Planá - FC Vltava 3:0 (2:0)

První gólovou šanci měl už ve 2. minutě domácí Kastenmajer, ale hlavou mířil těsně nad. Hosté odpověděli o pět minut později, kdy se pěkně uvolnil Karták, ale také těsně minul pravou tyč. V 9. minutě nebyl hostům uznán gól pro ofsajd Peltána, a tak se o první brankový zápis postarali domácí. V 17. minutě se po centru Baláže prosadil V. Ryneš a z blízka poslal Smrčinu do vedení – 1:0.

A za dalších pět minut to už bylo o dva. Po rychlé kombinaci Rada nádherně našel Kastenmajera, jenž trefil na čáře Koutského a dobíhající Večerník si srazil míč do vlastní sítě (branka byla připsána domácímu matadorovi) – 2:0.

Definitivní rozhodnutí Hornoplánští připravili na 68. minutu, kdy výborně hrající Rada opět našel nabíhajícího Kastenmajera, který hlavou nedal Koutskému šanci – 3:0. V 78. minutě centr hostujícího Bäumla proletěl malým vápnem, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k zakončení už nedostal. Všechny tři body tak zůstaly zcela po zásluze doma.

Sestavy – H. Planá: Štěrba – Grmela, Gajdoš, V. Ryneš (53. Švábirt), Rada, Kastenmajer (88. Pouzar), Flöring, Novák (46. Kostínek), Baláž, J. Šlak, T. Klik, FC Vltava: Koutský – Sládek, Louda, Březina (35. Míček), Večerník (73. Furik), Zayml, Bäuml, Peltán, Žák, Karták, Toman.

Hrající trenér František Pouzar (H. Planá): „Byly to pro nás povinné body. Všem klukům musím poděkovat za přístup k zápasu. Od začátku jsme byli pány na hřišti a mohli přidat ještě několik branek. Konečně jsem viděl z naší strany i pár pohledných akcí a co mě potěšilo nejvíc, že nám konečně zahrála obrana v čele s Flöringem bez větších chyb. V záloze hraje trvale dobře Rada a v útoku tentokrát kraloval Kasten〜majer. Nyní nás ovšem čekají podstatně silnější soupeři a jsem zvědav, jak si s tím náš velice úzký kádr poradí.“

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „V utkání se nám celkem povedlo pouze prvních patnáct minut, což je na zkušené mužstvo Smrčiny málo. Pak se nám přestala dařit kombinace a na útočnou polovinu jsme se snažili dostávat pouze nakopávanými balony. Plno vybojovaných míčů ve středu hřiště jsme zase lehce ztratili a dělali hlavně po stranách obrany velké chyby, které utkání rozhodly.“

Karel Řepa, Karel Vosika