Sedmnácté kolo nepřineslo do pokladnice našich zachraňujících se týmů ani jeden bod.

Horní Planá – Lažiště 2:3 (1:1)

Domácí měli v partii s lídrem skvělý nástup a ve 13. minutě po rohu Ryneše poslal hlavou Smrčinu do vedení Flöring – 1:0. Za další čtyři minuty se na centr Koritara tlačil Ryneš, ale ke smůle domácích jeden obránce hostů míč lehce tečoval a zmařil čistou gólovku. Na druhé straně ve 23. minutě střela Hrbka jen těsně minula levou tyč Beránkovy branky.

Po půlhodině Koritar místo přihrávky na lépe postaveného Ryneše vystřelil, ale jeho pokusu chyběla razance, a tak gólman hostů Formánek neměl problém šanci zmařit. A dvě minuty před pauzou bylo vyrovnáno. Hosté zahrávali roh a centrovaný míč se odrazil od Hrbka do branky na poločasových 1:1.

Druhý poločas pro změnu začali lépe hosté a po rychlém brejku v 50. minutě dal Svěchota na 1:2. Hornoplánští ale rychle kontrovali a za další tři minuty se začínalo znovu, když se po přihrávce Flöringa prosadil Koritar – 2:2. Favorizovaní hosté pak přidali. V 58. minutě trefil Iliev břevno a za chvíli pálil Pasák těsně vedle. V 70. minutě se už skóre měnilo, když se Iliev zbavil Gajdoše a střelou k tyči nedal Beránkovi šanci – 2:3.

Domácí se poté nadechli k závěrečnému náporu. Deset minut před koncem předvedl gólman hostů skvělý postřeh a gólovou střelu Koritara vyrazil na roh. V poslední minutě se pak všichni hráči i fandové Smrčiny hodně zlobili na rozhodčího, když střelu Koritara za již překonaným gólmanem vyrazil na čáře stojící Pasák evidentně rukou, ale sudí Eibl měl v tu chvíli asi oči v opravně a penaltu neodpískal. Hornoplánští podali v zajímavém zápase skvělý výkon, ale veškerou jejich dřinu znehodnotil špatně pískající rozhodčí.

Sestava Smrčiny: Beránek – Z. Šlak (90. Klik), Grmela, Frühauf, Gajdoš, Ryneš, Flöring (73. Hrdina), Koritar, Baláž, J. Šlak, Kostínek (64. Mražík).

V dalším kole čeká nyní třináctou Smrčinu existenční duel o šest bodů na hřišti dvanáctých Katovic.

Osek – Frymburk 3:1 (0:1)

V tabulce A skupiny poslední Frymburští odjeli na hřiště čtvrtého Oseku pouze v jedenácti a nastoupili s teprve šestnáctiletým Lieblem v útoku. Přesto hosté dlouho drželi s favoritem krok a dokonce v poločase vedli, když se ve 20. minutě po křídle prosadil V. Šisler a střelou po zemi podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre – 0:1.

Nadějný stav pak hosté drželi až do 70. minuty. Poslední dvacetiminutovka ovšem patřila domácím, kteří i s přispěním arbitra stav otočili. V 73. minutě vyrovnával Michalec, za dalších devět minut po neodpískaném faulu na Juhaňáka otáčel Maroušek a těsně před koncem pečetil ze sóla Carda, který si při zpracování evidentně pomohl rukou – 3:1.

„Bylo to podobné jako třeba na Slávii. V závěru nám chyběly síly a nebylo kým vystřídat. Je to škoda, protože v silnější a hlavně početnější sestavě jsme byli i tady schopni bodovat,“ želel ztráty frymburský manažer Jan Berit.

Sestava FC Šumava: Vítek – R. Mertl, Kuna, Michal, J. Šisler – Skípala, Juhaňák, Budík, M. Račák – V. Šisler, Liebl.

V osmnáctém kole Frymburští přivítají v neděli od 15.30 na domácím trávníku v tabulce sedmou Blatnou.