Hornoplánská Smrčina přišla s největší pravděpodobností o poslední šanci na udržení v druhé nejvyšší krajské soutěži, Frymburští překvapivě zdolali přesvědčivým výsledkem horkého kandidáta na postup.

Poznámku Pavla Kacerovského Nadšení si můžete přečíst ZDE!

Horní Planá – Dobrá Voda 1:5 (0:3)

Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, navíc po svalovém zranění brzy odstoupil Frühauf. Dobrovodští všechny chyby Smrčiny nekompromisně trestali.

V 18. minutě sice ještě Beránek hlavičku Alenky skvěle chytil, ale o tři minuty později byl na trestný kop Koptyše krátký. Ve 26. minutě znamenal samostatný unik Kovačičína vedení hostů už 0:2. Hned dvě minuty na to se opět prosadil skvělý Koptyš – 0:3. Ve 37. minutě se domácím podařilo snížit, když trestný kop Kastenmajera usměrnil za záda hostujícího gólmana Pauera Kostínek – 1:3.

V 65. minutě mohl snížit Koritar, Pauer mu však včasným vyběhnutím šanci zmařil. Nevyužitou šanci tak potrestali hosté, když v 78. minutě završil hattrick Koptyš – 1:4. Za dvě minuty skóroval střídající Houska a uzavřel skóre utkání na debaklový výsledek 1:5.

„Rychlé vedení sice hosty trochu uchlácholilo, díky čemuž jsme se jim na začátku druhé půle naší aktivní hrou trochu vyrovnali, ale jinak jsme na soupeře nestačili. Po inkasování čtvrtého a pátého gólu jsem to viděl na ručník…

Zápas jsme hráli s třemi dorostenci, kromě toho se brzy zranil Frühauf, čímž se naše obrana úplně otevřela. Dobrovodští toho dokonale využili a svojí rychlostí a nabíháním z druhé vlny zápas ovládli,“ konstatoval smutně trenér Miroslav Grabec.

Smrčina: Beránek, Frühauf (19. Truhlář, 70. Adam Kvasnička), Gajdoš, Ryneš, Hrdina, Kastenmajer, Flöring, Koritar, Klik, J. Šlak, Kostínek.

Frymburk – Lažiště 4:1 (1:0)

Do první vážnější šance se dostal hned v 10. minutě hostující Illiev, který patřil k nejlepším hráčům zápasu, ale z velkého vápna mířil podél Vítka metr vedle levé tyče domácí branky. Poté se hra vyrovnala a hrálo se až do 30. minuty takřka bez šancí na obou stranách. Po narážečce uprostřed hřiště se do míče opřel Jan Šisler a takzvaným padajícím listem nedal brankáři hostí nejmenší šanci, když přesně trefil vzdálenější roh branky hostí – 1:0.

Ve 35. minutě měl největší šanci hostí v zápase Hrbek, ale z dobré pozice, přibližně osm metrů od Vítkovy branky, trefil pouze břevno. Z následného protiútoku se po Šislerově centru dostal do gólové pozice Kaňa, ale již překonaného brankáře hostí tentokrát zastoupil jeden z obránců a vyhlavičkoval míč z prázdné branky.

Po obrátce už měli domácí hru ve své režii a nepustili první mužstvo soutěže skoro k ničemu. V 55. minutě si hned po autovém vhazování míč opět zpracoval Jan Šisler a střelou jako přes kopírák nedal opět brankáři hostí šanci – 2:0.

Domácí pak měli v rozmezí třiceti minut ještě několik příležitostí – a dvě využili. Svoji první branku v zápase vstřelil Budík, který v 75. minutě poté, co frymburský Malajec Siritron ze sóla trefil pouze tyč, dorážel do prázdné branky.

Svůj dobrý výkon potvrdil Budík v 80. minutě, když si na vzdálenější tyči počkal na přetažený Šislerův míč a hlavou nedal brankáři Lažiště šanci – 4:0. Hosté ještě kosmeticky upravili výsledek v 85. minutě. Do frymburské svatyně dorazil míč skluzem Illiev – 4:1. K dobré úrovni zápasu přispěl bezchybně pískající sudí Šafránek. Nejlepším hráčem zápasu byl domácí Jan Šisler, který měl výrazný podíl na třech brankách domácích.

„Odehráli jsme nejlepší jarní utkání. Kluky musím pochválit, protože k zápasu přistoupili zodpovědně. Tentokrát se nám i zadařilo a vsítili jsme krásné góly. Kdybychom takto hráli celý rok, určitě jsme nesestoupili. Teď už se těšíme na příští sezonu, jelikož náš kádr je dobrý, jen musíme být kompletní, což se nám letos častokrát nepoštěstilo,“ řekl frymburský kormidelník Jan Turcovský.

Šumava: Vítek – Račák, Kuna, J. Šisler, Jodl – Tomka, Juhaňák, Skipala, Kaňa (80. Salzer) – V. Šisler (60. Siritron), Budík (75. R. Mertl).