Fotbalisté hornoplánské Smrčiny naopak vyšli potřetí v řadě naprázdno a v tabulce zůstávají na předposledním třináctém místě.

Katovice – Horní Planá 4:0 (2:0)

Konečný výsledek je zcela jasný, ale úvod důležitého utkání tomu tolik nenasvědčoval. Domácí se přes pozornou obranu Smrčiny nemohli prosadit, ale skvěle jim fungovaly standardky. Po jednom trestném kopu se domácí ujali vedení, když se v 16. minutě z dvaceti metrů krásně trefil Bálek – 1:0.

Utkání se pak zlomilo na konci prvního poločasu, když ve 40. minutě Beránek chytil míč mimo vápno a uviděl z rukou sudího červenou kartu. Do branky tak musel jít hráč Kordík a z následného trestného kopu se podruhé trefil Bálek – 2:0.

Dvě minuty po pauze domácí přidali třetí úspěch, když se hlavou prosadil střídající Beneš. Hosté měli největší šanci po hodině hry, kdy Koritarovu střelu gólman vyrazil jen k dobíhajícímu Balážovi, ale jeho dorážku jeden z obránců srazil na roh.

V 75. minutě šel přímý kop Ryneše těsně nad. Pět minut před koncem tak pečetili domácí, když se po dlouhém autu na zadní tyči prosadil Koblic – 4:0.

Sestava Smrčiny: Beránek – Z. Šlak (85. Klik), Mražík (70. Švábirt), Grmela, Gajdoš, Ryneš, Hrdina (40. Kordík), Koritar, Baláž, J. Šlak, Kostínek.

V dalším kole Hornoplánští přivítají v sobotu v tabulce páté Netolice.

Karel Řepa