Horní Planá - Větřní 3:1 (2:1)

Hornoplánští neponechali nic náhodě, předvedli raketový nástup do utkání a už v 5. minutě se ujali vedení. Střelou z 25 metrů pod břevno se prezentoval Kastenmajer – a bylo to 1:0.

O pět minut později mohl náskok Smrčiny pojistit mladý Mařík, ale samostatný nájezd zakončil těsně vedle. Hosty pak postihla tvrdá rána, když ve 13. minutě nevydrželo koleno gólmana Pavelky, který musel střídat.

Ve 22. minutě předvedli domácí nádhernou akci po ose Mařík, Grmela, Kastenmajer a do opuštěné branky Švábirt zvýšil na 2:0.

Hosté však nerezignovali a ve 34. minutě dali kontaktní gól. Po uličce R. Weinharda se sám před Beránkem ocitl Homer a korigoval na 2:1. Od této chvíle se hra vyrovnala, ale do poločasu už žádná větší šance k vidění nebyla.

Hned v první minutě druhé půle však domácí pečetili. Trestný kop od postranní čáry zahrával Kastenmajer a jeho centr skončil až v síti – 3:1.

Na druhé straně to pak z dálky zkoušel R. Weinhard, ale Beránek se překvapit nenechal. Po chybě domácí obrany měl poslední šanci na snížení Dvořáček, ale těsně minul.

Výhra domácích je zcela zasloužená. Smrčina rozhodla derby výbornými nástupy do obou poločasů.

Sestavy – H. Planá: Beránek – J. Šlak, Klik, Novák, Gajdoš, Mařík (72. Boháč), Grmela, Baláž, Kostínek (60. Mražík), Kastenmajer, Švábirt (80. Z. Šlak), Větřní: Pavelka (13. Šaray) – Cieslar, Žilavý, Mleziva (79. Turek), Jílek, T. Weinhard, Sukdolák, Dekret (77. Přibyl), R. Weinhard, Homer, Dvořáček.

Hrající trenér Petr Kostínek (H. Planá): „V derby jsme vyhráli zcela zaslouženě. Škoda jen, že jsme nedali v tomto utkání víc gólů. Už po půlhodině to klidně mohlo být o tři nebo čtyři góly a nikdo by se nedivil. Na zlepšení koncovky se musíme v tréninku zaměřit. Soupeř pak vycítil šanci, vrátil se do hry a ještě zlobil. Celkově ale musím říct, že Větřní bylo zatím určitě nejslabší soupeř, se kterým jsme v této sezoně hráli. Domácí výhru to ale nijak nesnižuje. Chválím celý tým. Od začátku jsme hráli to, co jsme si před utkáním řekli.“

Trenér Zdeněk Podhola (Větřní): „Horní Planá byla v zápase po všech stránkách lepší a vyhrála zaslouženě. Domácí nás předčili v kombinaci, věděli o sobě a přehrávali nás rychlým přechodem do útoku. Smrčina prostě ukázala zkušenost. My jsme hráli bez čtyř hráčů základů, když chyběli Opekar, Hlásenský, Šustr a Sikuta. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, i když kvalita kluků z béčka nebo dorostu je pochopitelně nižší. Ti co hráli, k zápasu ale přistoupili špatně. Asi si řekli, že v Plané stejně nevyhrajeme a nedali tomu něco navíc. Z přístupu hráčů jsem zklamaný. Navíc jsme přišli o brankáře Pavelku, který si obnovil dřívější zranění kolena, kvůli kterému chyběl víc než polovinu minulé sezony. Nevypadá to s ním vůbec dobře, a tak budeme muset sehnat gólmana. Už jsme se domlouvali s Krumlovem o možnosti návratu Nográdyho a ještě máme v hledáčku jedno jméno. Bez kvalitního brankáře se oblastní soutěž hrát nedá.“

Karel Řepa, Karel Vosika