V derby hovořily papírové předpoklady a prognózy jasně pro domácí, ale Frymburští roli favorita nenaplnili a dovolili Hornoplánským poprvé v této sezoně slavit zisk alespoň bodu. Přesto jsou hráči Šumavy aktuálně nejvýše postaveným okresním zástupcem v pořadí áčkové skupiny, kde jim patří sedmá příčka.

Zbývající náš trojlístek totiž vyšel v tomto dějství naprázdno. Krumlovské béčko v kájovském azylu padlo se Sedlcem a pohoršilo si z pátého na sedmé místo. Vyšebrodské Dynamo se vrátilo s nepořízenou z horké půdy Plané u Č. Budějovic a je s devíti body nyní osmé. O jednu příčku, a to na deváté místo, si pohoršil i druhý okresní novic z Černé, jenž prohrál na trávníku ambiciózních Lhenic.

Nečekaný smír

Frymburk – H. Planá 0:0. Hornoplánští nepřipomínali tým, který do té doby nebodoval a je v tabulce beznadějně poslední. Hosté předvedli sympatický otevřený výkon, místy byli lepším týmem a bodový zisk jim budiž zaslouženou odměnou.

Sestava Frymburku: Vítek – Malák (55. Kaňa), J. Grohman, Ribár, R. Mertl – D. Račák, Šisler, Budík (65. Micák), M. Račák – Koršala (46. Rillich), Matuš.

Sestava Horní Plané: Mich. Truhlář – Parai (43. Adam Kvasnička), Šlak, Mir. Truhlář, Boháč – Bednář, Kordík, Klik, Aleš Kvasnička – Švábirt, Vachta.

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Ačkoliv jsem celý tým před zápasem upozorňoval, že se nesmíme ohlížet na to, kde je soupeř v tabulce a musíme hrát od začátku naplno, tak mě asi nikdo neposlouchal. Od první minuty jsme hráli hodně vlažně, prakticky v chůzi, a to nám pak „vydrželo" celý zápas. A ten bod jsme si možná ani nezasloužili. Hosté totiž byli v některých fázích utkání lepší a kdyby vyhráli, tak se nikdo nemohl ani divit. Mrzí mě přístup hráčů. Jen doufám, že si to všichni uvědomí a v dalším zápase ve Zlivi opět zaberou a doma ztracené body získáme zase zpátky."

Trenér Karel Souček (H. Planá): „Konečně jsme se po dlouhé době sešli v nejsilnějším možném složení, což bylo znát. Byl to vyrovnaný zápas a favorizovaný Frymburk jsme naší hrou překvapili. Domácí měli nějaké šance v úvodu, my zase před poločasem, možná tam byla i penalta po zákroku na Klika. Ve druhém poločase jsme ze hry měli víc příležitostí a mohli dokonce vyhrát. Tři body by byly samozřejmě lepší, ale i ten jeden má pro nás v současné situaci cenu. Doufám, že na to navážeme v dalších zápasech."

Tři porážky

Č. Krumlov B – Sedlec 2:3 (1:1), branky: 30. Carda, 63. Dudák – 40. a 76. Pavlíček, 49. Kučera.

Kvůli víkendovým akcím konaným na krumlovském stadionu byli slavojáci nuceni vzít za vděk azylem v Kájově, kde v souboji sousedů ze středu tabulky padli i přes účast několika pendlů z prvního týmu.

„Po sérii tří předchozích vítězství se nám tentokrát utkání nepovedlo, a to jak výsledkově, tak i předvedenou hrou. Našemu výkonu tentokrát chyběly větší nasazení, pohyb a agresivita v osobních soubojích," označil příčiny třetí prohry béčka Slavoje v sezoně vedoucí mužstva Karel Šíma.

Sestava Slavoje: Kejšar – Čabaj, Dudák, Vnuk (46. Poláček), Kopřiva, – Rytíř (69. Gábor), Rozkošný, Kitzler (46. Peťule), Persán – Carda, Bordač.

Planá u ČB – V. Brod 4:1 (2:1), branky: 11. Zedek, 40. Petscher, 68. T. Pintér z pen., 75. Řehoř – 27. Rapčan.

„Po Nemanicích jsme hráli s dalším ze spolufavoritů soutěže a průběh byl podobný. Herně jsme nepropadli, ale vlastními chybami jsme se připravili o možnost bodového zisku, nebo alespoň o lepší výsledek. Domácí na nás vlétli, rychle se ujali vedení a problémy nám dělali především rychlí křídelní hráči. Postupně jsme se ale do hry dostali a po pěkném sólu Rapčana se povedlo vyrovnat. Bohužel, vyrovnaný stav se nám nepodařilo udržet do přestávky. Ve vyrovnané druhé půli byla rozhodujícím momentem penalta, která byla sice naprosto jasná, ale situaci jsme měli vyřešit jinak. Soupeř odskočil, pak si už výsledek pohlídal a do ničeho nás nepustil," zhodnotil čtvrtou prohru Dynama v nováčkovské sezoně kouč Jan Straka.

Sestava Dynama: Mayr – Sosna, Klíma, Pomije, Prochaska (59. Vančura) – Rapčan, Kročák, Krauskopf, Jirkal, Bäuml (63. Dibďák) – Gondek.

Lhenice – Černá 2:0 (0:0), branky: 70. vlastní (Kordík), 90. Pořádek.

„V první řadě musím uznat, že jsme narazili na zatím nejlepšího soupeře. Domácí nás od první minuty zmáčkli a jen díky výbornému Bublíkovi jsme do půle neinkasovali. Ve druhém poločase jsme se už dostali do hry a šli dokonce do vedení, ale dle mého zcela regulérní gól rozhodčí neuznal. To vyústilo v nervozitu a dali jsme si znovu vlastence. V závěru jsme otevřeli hru a domácí v poslední minutě pečetili. Byl to první ze série zápasů s týmy ze špičky, čekají nás v řadě ještě Nemanice, Planá a Dříteň, pokusíme se něco urvat," vzkazuje hrající trenér nováčka od Lipna Milan Frnka.

Sestava Černé: Bublík – Schober, Černý, Frnka, Kordík – Sivák, Strnad (46. Brůha – 83. Král), Vrba, Pavlis – Haviernik, Ma. Koza.