Snímky z utkání mezi Novou Vsí a Horní Planou byly přidány do galerie ze 7. kola Sekyra Group Cupu 2009, kterou naleznete zde!

Definitivní tečku za zimními turnaji českokrumlovského Slavoje udělala dohrávka odloženého zápasu Sekyra Group Cupu mužů, v níž se utkaly po podzimu vedoucí celky okresního přeboru a oblastní I. B třídy – Nová Ves a Horní Planá.

Kanonáda favorita

Nová Ves – Horní Planá 2:7 (1:2), branky: Vejvoda 2 – Friedl 5, Kastenmajer 2.

Favorizovaný zástupce nejnižší krajské soutěže si přesvědčivou výhrou zajistil konečné druhé místo v turnajové tabulce za vítězným domácím béčkem. V utkání se zaskvěl zejména Ivan Friedl, který se trefil pětkrát(!) a s celkovou bilancí devíti zásahů poskočil na první místo pořadí nejlepších turnajových střelců před osmibrankového Hoška z FC Vltava.

„Ivan v závěru střídal, ale když jsem se dozvěděl, že může vyhrát nejlepšího střelce, tak se na hřiště ještě na posledních deset minut vrátil a dal nádherný gól,“ s úsměvem přidal perličku nový hornoplánský kouč Miroslav Grabec.

Sestavy – Nová Ves: Vosejpka, Švarc, Helm, Jan Anderle, Klein, Smieško, Podhora, Vejvoda, Jiří Anderle st., Jiří Anderle ml., Domin.

Horní Planá: Hladík, Z. Šlak, V. Šlak, Grmela, Frühauf, Gajdoš, Ryneš, Truhlář, Kastenmajer, R. Šlak, Koritar, Friedl, J. Šlak, Kostínek, Maurer.

Konečné pořadí Sekyra Group Cupu 2009: 1. Č. Krumlov B 16 bodů (skóre 12:5), 2. H. Planá 15 bodů (28:15), 3. Velešín 14 bodů (28:18), 4. FC Vltava 12 bodů (16:12), 5. Č. Krumlov st. dorost 7 bodů (17:22), 6. Kaplice B 7 bodů (14:16), 7. Přídolí 7 bodů (14:17), 8. Nová Ves 3 body (9:22).

Nejlepší střelci: 9 – Friedl (H. Planá), 8 – Hošek (FC Vltava), 7 – Kollár (Velešín), 5 – Ryneš (H. Planá).

Trenér Horní Plané Miroslav Grabec: „Se zimní přípravou jsem zatím v rámci možností celkově spokojen. Při zraněních, nemocech nebo pracovních absencích jsme se sice na tréninky i zápasy scházeli často v menším počtu, ale nikomu z hráčů nemám co vytknout. Přístup a nasazení, vše bylo v pořádku. Nejvíc nás momentálně trápí deficit přípravy na hřišti v domácích podmínkách. Vše se zatím odbývalo v tělocvičně, takže jak na tom doopravdy budeme, to nám asi ukáže až samotný start soutěže. Ještě nás čeká teď v neděli na prachatické umělce utkání s mužstvem Volar a pak sehrajeme jeden zápas jako generálku."