Smrčina vyprovodila poslední Jankov pětkou

Horní Planá - Hráči hornoplánské Smrčiny potvrdili proti poslednímu týmu tabulky I. B třídy roli favorita a v polovině ročníku jsou osmí.

10.11.2010

Fotbalové utkání A skupiny oblastní I. A třídy / FC Šumava Frymburk - TJ Smrčina Horní Planá 0:0.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Horní Planá – Jankov B 5:2 (4:0)

O vítězi utkání bylo téměř jasno už v poločase, kdy domácí vedli o čtyři branky. V 11. minutě si Rada narazil s Grmelou a poslal Smrčinu do vedení. Po půlhodině si pas Z. Šlaka zpracoval Kordík a dal na 2:0. Ve 39. minutě mířil přesně z přímého kopu Ryneš a poločasový stav podtrhl zpoza vápna Rada – 4:0.

Druhý poločas však začal pro domácí šokem a hosté v rozmezí 49. až 51. minuty trefami Formánka z přímého kopu a Vaňka oživili jiskřičku naděje – 4:2. V 70. minutě navíc po ruce ve vápně nedal J. Šlak penaltu, když z puntíku pálil mimo tyče. Své zaváhání však stačil Jan Šlak napravit a v 88. minutě povedenou ranou ze třiceti metrů upravil na konečných 5:2.

Domácí tak nedoplatili na už obvyklé potíže s gólmany, když při absenci R. Ryneše, Pouzara i Štěrby musel v brance zaskakovat tentokrát matador Kastenmajer!

Sestava Smrčiny: Kastenmajer – Z. Šlak, Grmela, Frühauf (61. Gajdoš), V. Ryneš, Rada, Novák, Baláž, J. Šlak, Klik (74. Meskář), Kordík (80. Kvasnička).

Karel Řepa

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
K těžké dopravní nehodě došlo na silnici 149, obchvat u Vodňan. Střetlo se tu osobní vozidlo s nákladním. Příčinu havárie se vyšetřuje.
7

Při nehodě se těžce zranil řidič

Poslední rozloučení s Bořivojem Laudou se konalo ve čtvrtek 14. 12. ve 12 hodin v obřadní síni krematoria na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

Robin Tancer vezl z Liberce skvělé republikové stříbro

Liberec – Na badmintonovém Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie mladšího žactva do 13 let, které se hrálo v liberecké hale, byli zástupci krumlovského regionu vidět.

OBRAZEM: Se seniory z Horní Plané si koledy zazpívali i malí hasiči

Horní Planá - K osmdesáti zpěvákům koled, klientům Domova důchodců Horní Planá, se ve středu na akci Česko zpívá koledy přidali také malí i velcí hasiči z Černé v Pošumaví.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V Loučovicích zpívali koledy v kapli andílci

Loučovice - Ani tentokráte ve středu nezůstala při Česko zpívá koledy osiřelá kaple sv. Prokopa v Loučovicích, kde s Deníkem zpívají koledy tamní obyvatelé od prvého ročníku. Na zahřátí nechybělo svařené víno a návštěvníky při koledách vedly místní děti ze sboru Slavíček a tanečního souboru Čarodějky.