Oblastní fotbalová I. B třída – poslední 26. kolo: TJ Smrčina Horní Planá – FC Vltava 4:0 (2:0)

V prestižním „lipenském“ derby mezi první jistě postupujícím a posledním sestupujícím týmem tabulky A skupiny I. B třídy šlo jen o čest. Hornoplánští si ovšem nechtěli nechat pokazit pozápasové veselí, což se jim beze zbytku povedlo.

Vítězná tečka

Favorit se ujal vedení už v 7. minutě, kdy Ryneš z vápna tvrdě vystřelil, Hüttner vyrazil jen před sebe a dobíhající Nowak doklepl na 1:0. Za chvíli měl další velkou šanci Ryneš po centru Koritara, ale přestřelil. V 19. minutě o sobě dali vědět i sympaticky hrající hosté, Březina však Beránka nepřekonal. A tak opět uhodilo na druhé straně. Ve 20. minutě Koritar ideálně našel Nowaka, pro kterého nebyl problém zblízka skórovat na 2:0. Hosté kontrovali střelou Měchury, který však mířil těsně vedle.

Utkání pak pokračovalo v poklidném rytmu i ve druhé půli. Po hodině hry přišel faul brankáře Hüttnera na Koritara ve vápně, pískala se penalta, kterou však Ryneš poslal mimo a odmítl zaokrouhlit počet svých zásahů v sezoně na dvacet. Přesto Hornoplánští výhru ještě zvýraznili. V 65. minutě si přesný pas Frühaufa zpracoval Koritar a nedal brankáři šanci – 3:0. Poslední branku přidala Smrčina v 87. minutě, kdy Z. Šlak přesným centrem našel hlavu Kastenmajera, který upravil na výsledných 4:0.

V derby hráli

Horní Planá: Beránek – V. Šlak, Grmela, Gajdoš, Ryneš (63. Kvasnička), Nowak, Kastenmajer, Koritar, Friedl (46. Z. Šlak), J. Šlak (46. Kostínek), Frühauf.

FC Vltava: Hüttner – Hamburg, Sládek, Zayml, Žák, Večerník, Březina, Louda, Měchura, Víšek (63. Fekete), Toman.

Kouči hodnotí

Miroslav Grabec (Horní Planá): „Musím přiznat, že soupeř mě zejména v úvodu zápasu překvapil rychlou kombinační hrou. Hosté předvedli pár pěkných akcí, ale chyběla jim lepší koncovka. Naše hra byla zpočátku trochu rozháraná, ale když jsme přidali fotbalový rozum, přišly vypracované akce a góly po centrech z křídel. Celkově jsem tedy byl spokojen. Všichni hráči odvedli výkon, jaký jsem si pro vítěznou tečku za sezonou představoval.“

Gerhard Procházka starší (FC Vltava): „Hornoplánští vyhráli zcela zaslouženě, i když pro mě trochu překvapivě nedávali góly z nějakého soustavného tlaku, ale z brejkových situací. Náš projev byl oproti předchozím zápasům herně určitě lepší, byla tam vidět snaha o kombinaci, ale zase to většinou končilo na vápně. Při řadě absencí hráli v útoku dva dorostenci a musím říci, že mě nezklamali.“

Karel Řepa, Karel Vosika