V derby předposledního s už jistým vítězem A skupiny I. B byly karty rozdány jasně. Hostům už o nic nešlo, domácí potřebovali bodovat, aby se udrželi ve hře o nesestupovou příčku.

Chvalšiny – H. Planá 1:2 (0:1)

Jako první zahrozili hosté, ale Kvasnička v 7. minutě z dálky orazítkoval břevno. Vzápětí měli tutovku domácí, mladý Čabaj však po akci Podhory zblízka trestuhodně netrefil odkrytou branku. A po necelé půlhodině favorit trestal, když si na pas Friedla naběhl Koritar a sólo s přehledem proměnil – 0:1.

Chvalšinští měli za pět minut jedinečnou šanci na vyrovnání, když se po ruce Gajdoše ve vápně pískala penalta. Míč si postavil zkušený Paráček, ale Beránek jeho slabou střelu kryl. A ještě hůř bylo domácím po hodině hry, kdy se zpoza vápna trefil Friedl na 0:2.

Chvalšinští stihli už jen čestný úspěch, když tři minuty před koncem střídající Matyáš zužitkoval přihrávku P. Postla a pěknou ranou do šibenice korigoval na výsledných 1:2. Chvalšiny po prohře Malont ztrácejí na 12. místo tři body, ale vzhledem k horší bilanci vzájemných zápasů už nemohou sestupovou příčku opustit.

Sestavy – Chvalšiny: Valenta, Lamač, Brož, Holas, R. Čarek, P. Postl, Paráček, M. Postl, Dekret, Čabaj (46. Friš – 65. Vosika), Podhora (80. Matyáš).

Horní Planá: Beránek, V. Šlak (46. Kordík), Frühauf, Gajdoš, R. Šlak, Kvasnička, Kostínek, Friedl (75. Truhlář), Nowak, Ryneš, Koritar.

Hlasy z lavičky

Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „Rozhodující z mého pohledu byly neproměněná tutovka Čabaje a zahozená penalta Paráčka. Po vyrovnání bychom se vrátili do hry, ale takhle to bylo úplně jinak. Vlastními hrubkami jsme se dostali tam, kde se nacházíme, a to nebyl případ jen tohoto zápasu. Pod tlakem prostě toto mužstvo s řadou nezkušených mladých kluků neumí hrát.“

Miroslav Grabec (H. Planá): „Soupeř v zápase předvedl nespornou útočnou snahu, ale měl velké díry v obranné fázi. Koritar domácím obráncům utíkal a byl u rozhodujících momentů. Pro nás pozitivní byl fakt, že příležitost dostali i další hráči z lavičky, kteří toho zatím odehráli málo.“