Potvrdili to hladkou domácí výhrou nad Mladým, po které mají nadále na čele osmibodový náskok.

H. Planá – Mladé 4:0 (2:0)

Domácí naplňovali roli favorita od úvodního hvizdu. Přímé kopy Kastenmajera a Friedla ještě Mráz výborně kryl, ale ve 13. minutě už hostující gólman kapituloval, když ranou od tyče otevřel skóre Ryneš – 1:0. Osm minut před pauzou se opět Ryneš ideálně uvolnil a tentokrát střelou od břevna upravil na 2:0. Hosté za celý poločas Beránka prakticky neohrozili.

Po hodině hry byl ve vápně faulován J. Šlak a Ryneš z nařízené penalty s přehledem zkompletoval hattrick – 3:0. V 77. minutě přišel další penaltový zákrok, tentokrát na Friedla, ale sám faulovaný z pokutového kopu na Mráze nevyzrál. O chvíli později sahali hosté po čestném úspěchu, když se po chybě Frühaufa řítil na Beránka osamocený útočník, ale mladý domácí gólman nájezd skvěle zneškodnil. Poslední slovo tak měli domácí – a byl to patrně nejhezčí gól sezony.

V 85. minutě Friedl z 55(!) metrů nachytal Mráze na švestkách a parádním lobem pokořil jinak výborně chytajícího gólmana – 4:0. Pro Friedla to byla osmnáctá trefa v sezoně.

Sestava Smrčiny: Beránek – V. Šlak, Grmela, Frühauf, Gajdoš – Ryneš (72. Kvasnička), Rada (65. Nowak), Kastenmajer (46. R. Šlak) – Koritar, Friedl, J. Šlak.

Karel Řepa