Fotbaloví dorostenci českokrumlovského Slavoje hostili v dalším kole krajského přeboru této kategorie výběry FK Soběslav a v zápasech se soupeři ze středu tabulek byli jasnými favority, což však pohříchu ani v jednom případě nepotvrdili.

Starší slavojáci proti osmému týmu pořadí v závěru neudrželi dvoubrankové vedení a nakonec jen remízovali. Bodově se tak nyní dotáhl SKP Č. Budějovice, který se zásluhou lepšího skóre posunul na první místo před Slavoj. Mladší krumlovští mladíci po špatném výkonu se sedmým týmem pořadí dokonce prohráli a klesli na průběžné třetí místo, když na druhou Lokomotivu ČB nyní ztrácejí jeden bod.

Starší dorost

Český Krumlov – Soběslav 3:3 (2:1)

Českokrumlovští vstoupili do utkání dobrou kombinační hrou a nic nenasvědčovalo jejich pozdějšímu kolapsu. Už ve 2. minutě se domácí ujali vedení, když se do střelecké listiny zapsal Sivák – 1:0. I poté slavojáci kontrolovali hru a ve 20. minutě gólem Zatloukala zvýšili na 2:0. V poslední minutě půle však domácí obrana poprvé hrubě chybovala a hosté korigovali na 2:1.

I po změně stran však pokračovala herní převaha domácích, kteří opět odskočili na rozdíl dvou branek. Na 3:1 zvyšoval Kroupa. Jenomže další zaváhání domácí defenzívy znamenalo snížení hostů na 3:2. Po této brance se domácím úplně přestalo dařit a začali kupit chybu za chybou. Dovršením všeho zlého pak byla minela brankáře Kothánka, který pustil lehkou střelu na 3:3.

Překvapivý výsledek pak už hosté udrželi až do závěrečného hvizdu. „Jsme zklamáni ze hry mužstva ve druhém poločase a z chyb obrany i brankáře. Remízou jsme si notně zkomplikovali cestu za konečným vítězstvím v krajském přeboru a postupem do divize,“ želel člen trenérské dvojice krumlovského staršího dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Kothánek – Wagner, Sirotka, J. Zatloukal, V. Žilavý – Cieslar, Tancer, Novák, Sivák – Pimpara, Kroupa, náhradníci: Podskalský, Šváb, Zimek, P. Žilavý.

Mladší dorost

Český Krumlov – Soběslav 0:3 (0:1)

Branky: Vaněk 2, Hromada.

Mladší dorost v tomto utkání herně zklamal, podal vůbec nejhorší výkon v sezoně a zcela po zásluze s bojovným soupeřem prohrál. Ztrátou bodů si slavojáci přitížili v boji o konečné druhé místo.

„Momentálně prožíváme herní krizi, ze které se musíme co nejdříve dostat. Věřím, že už v příštím zápase to bude daleko lepší,“ raději obrátil trenér mladíků Václav Domin pozornost na další utkání, které českokrumlovské dorostence čeká v sobotu na hřišti budějovické Slávie.

Sestava Slavoje: Kejšar – Doubek, Dvořák, K. Zatloukal, Lacko – Carda, Decarli, Kubík, Kopřiva – Havel, Hermann, náhradníci: Uhlíř, Zeman, Pavlis.