Souboj o bronz hráčky Spartaku nezvládly

Pavlíkov - V posledním kole podzimní části sezony se fotbalistky kaplického Spartaku představily na hřišti souseda v tabulce, kde prohrály.

5.11.2010

Fotbalové utkání D skupiny 3. ligy žen / FK Spartak Kaplice - TJ Blatná 7:2 (6:0).Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Pavlíkov – Kaplice 3:1 (2:1)

Branka Spartaku: 30. V. Jedličková.

Kaplická děvčata nepodala dobrý výkon. Navíc narazila na velice kvalitní tým, který byl bojovnější, fotbalovější a především důraznější v koncovce. Dvě chyby hostujících hráček využili domácí k dvoubrankovému náskoku. Hostující Veronika Jedličková sice parádní střelou z přímého kopu snížila, vyrovnání se však hostující fotbalistky nedočkaly.

Naopak, krátce před závěrečným hvizdem domácí svým třetím gólem jistili vítězství, které jim zaručilo průběžný bronzový stupínek. Kapličandy přezimují s šestnácti body na kontě a tříbodovým mankem právě na svého přemožitele na čtvrtém místě. Podzimní premiérovou účast Kaplice ve třetí lize lze ovšem hodnotit velice pozitivně.

Trenér Jaroslav Křiva: „V Pavlíkově jsme si nezasloužili bodovat. První poločas jsme doslova prospali a po hrubých individuálních chybách dvakrát v rychlém sledu inkasovali. Zpět do hry nás dostala standardka, kdy se ze třiceti metrů krásně pod břevno trefila Jedličková. Bohužel, to byl z první půle jediný světlý moment z naší strany.

Po důrazné domluvě o přestávce jsme ve druhém poločase podali lepší výkon, bohužel nedokázali jsme proměnit ani stoprocentní šance. Sama šla Vocedálková, ale vystřelila jen do boční sítě. Koláčková v další tutovce nezpracovala míč na penaltě. Potom po další hrubici usměrnila domácí hráčka centr za záda bezmocné Petržalové. V poslední minutě ještě běžela znovu Vocedálková z půlky hřiště sama, zakončení ale bylo opět špatné.

Domácí družstvo se představilo nejlepším herním pojetím ze všech soupeřů, se kterými jsme hráli. A na závěr ještě poznámku. Naše výkony na hřištích soupeřů se nedají vůbec přirovnat k předváděné hře před domácím publikem. Tím bych chtěl poděkovat kaplickým divákům za přízeň. I díky nim jsme domácí zápasy zvládli bez ztráty bodu a s výborným skóre v poměru 20:4.“

Sestava Kaplice: Petržalová – K. Jedličková (57. Bartková), Vaňková, L. Tomášová, Kováříková, Vocedálková, H. Tomášová, Koláčková (85. Urazilová), Tošilová, V. Jedličková, Křivová.

5.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
K těžké dopravní nehodě došlo na silnici 149, obchvat u Vodňan. Střetlo se tu osobní vozidlo s nákladním. Příčinu havárie se vyšetřuje.
7

Při nehodě se těžce zranil řidič

Poslední rozloučení s Bořivojem Laudou se konalo ve čtvrtek 14. 12. ve 12 hodin v obřadní síni krematoria na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

Robin Tancer vezl z Liberce skvělé republikové stříbro

Liberec – Na badmintonovém Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie mladšího žactva do 13 let, které se hrálo v liberecké hale, byli zástupci krumlovského regionu vidět.

OBRAZEM: Se seniory z Horní Plané si koledy zazpívali i malí hasiči

Horní Planá - K osmdesáti zpěvákům koled, klientům Domova důchodců Horní Planá, se ve středu na akci Česko zpívá koledy přidali také malí i velcí hasiči z Černé v Pošumaví.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V Loučovicích zpívali koledy v kapli andílci

Loučovice - Ani tentokráte ve středu nezůstala při Česko zpívá koledy osiřelá kaple sv. Prokopa v Loučovicích, kde s Deníkem zpívají koledy tamní obyvatelé od prvého ročníku. Na zahřátí nechybělo svařené víno a návštěvníky při koledách vedly místní děti ze sboru Slavíček a tanečního souboru Čarodějky.