Horní Planá – Velešín 1:0 (0:0)

Zajímavostí tohoto derby byl fakt, že branky obou okresních rivalů hájili nositelé stejného příjmení – Pouzar. První půle velmi průměrného zápasu však byla na šance nulová. Hosté domácího Františka Pouzara vůbec neprověřili a Hornoplánští branku Velešína ohrožovali jen střelami z dálky, a tak ani hostující Stanislav Pouzar nemusel moc zasahovat.

Druhá půle však začala hned gólově. Už ve 47. minutě se po pravé straně prosadil Kastenmajer a po jeho ideálním centru nebyl pro osamoceného Kostínka problém trefit prázdnou branku hostů – 1:0.

Od 62. minuty pak hráli domácí přesilovku, když byl po druhé žluté vyloučen hostující Kudláček, ale bez efektu. Fotbal se totiž úplně vytratil a utkaní spělo pomalu do konce. Nakonec se však mohly body i dělit, ale nepovedený centr Chovance z 89. minuty spadl jen na břevno.

Řekli po derby

Karel Řepa (Horní Planá): „Tento domácí zápas se nám vůbec nepovedl, i když jsme ho nakonec se štěstím vyhráli. Citelně ve středu pole chyběl distancovaný Rada. Z obou stran to byla fotbalová mizérie, ale o ten jeden gól jsme byli přece jenom asi lepší. Výhra ale byla hodně vydřená.“

František Jaroš (Velešín): „Musím přiznat, že jsem v Horní Plané čekal daleko těžší zápas. Při troše štěstí se tady dalo určitě bodovat. Domácí nás ničím nepřekvapili, i když byli ve hře o něco málo lepší. Hráli jsme ale půlhodinu o deseti a na vedoucí trefu soupeře z kraje druhé půle už v oslabení odpovědět nedokázali.“

Sestavy – Horní Planá: F. Pouzar – Z. Šlak, Grmela, Frühauf (78. Meskář), Gajdoš, Kastenmajer, Kvasnička, Baláž, J. Šlak, Kostínek, Klik (67. Novák).

Velešín: S. Pouzar – Opekar, Severa (66. Falc), Kudláček, Semerád, Šváb, Hynšt, Chovanec, Sedláček, Falta (83. Řimout), Crkva.

Karel Řepa