D. Dvořiště – Kaplice B 2:4 (2:2)

Vstup do zápasu však vyšel na výbornou domácím. Už ve 2. minutě našel Pecha rozběhnutého Koniase, který křížnou střelou po zemi rozradostnil domácí příznivce – 1:0.

Ve 13. minutě ale bylo vyrovnáno, když Románek rozehrál standardku nakrátko na Kubatu, který chytrou střelou na zadní tyč zaskočil brankáře Henžla – 1:1.

Jenomže hned v následující minutě se domácí znovu ujali vedení, i když tento moment byl hodně sporný a vyvolal velké emoce. Na hranici šestnáctky, možná i uvnitř, byl faulován Mazanec, což signalizoval asistent rozhodčí Benákové zdvihnutým praporkem. Hlavní rozhodčí hru hvizdem přerušila, načež došlo k následné střele Kučery, která skončila v kaplické brance. K překvapení všech však byl gól v přerušené hře uznán!

Od poloviny poločasu ovšem bylo znatelně vidět, jak některým domácím hráčům za dusna docházejí síly. Kapličtí získávali půdu pod nohama a do půle srovnali. Pulcova střela ještě skončila na břevně domácí svatyně, ale ve 42. minutě to už bylo 2:2. Rossmüller kolmicí oslovil Lukáše Pulce, který zprava pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel před brankou Františka Koubu, který zblízka vyrovnal.

Po změně stran to byli domácí, kdo měl první šanci. Z brejkové situace Pecha našel Mazance, jenž střílel po zemi na bližší tyč, ale Říha vyrazil na roh. V 55. minutě se však poprvé v zápase dostali do vedení Kapličtí. Kubata přihrál Jirkovi, který se z dálky opřel do míče a přízemní střela zaplula přesně k levé tyči – 2:3.

Zanedlouho mohlo být vyrovnáno, když se k odraženému míči za vápnem dostal Kučera, ale jeho dělovku Říha vyboxoval. Po hodině hry měl stoprocentní šanci F. Kouba, ale Henžl ho vychytal.

Definitivní rozhodnutí tak padlo sedm minut před koncem. Po pohledné kombinační akci zakončoval zpoza vápna Matouš Kouba, vydařená dělovka skončila na břevně, ale odražený míč hlavou dorazil do domácí branky dobíhající jmenovec František Kouba – 2:4.

Kapličtí tak potvrdili jarní formu a oplatili blízkému rivalovi podzimní prohru 1:3. Domácí nehráli vůbec špatně, ale viditelně jim brzy docházely síly, což se projevilo především ve druhém poločase.

Sestavy – D. Dvořiště: Henžl – M. Hajdák, L. Bóga, Kučera, T. Macanovič, R. Svoboda, Mazanec, Varhol, Zeman (72. V. Lattner), Pecha, Konias (85. Kozák), Kaplice B: Říha – Koclíř, Vosátka, M. Románek, Rossmüller, Zifčák (70. M. Kouba), Kubata, L. Pulec, Preusler, Jirka (87. Kapec), F. Kouba.

Vedoucí mužstva Luboš Bóga, který na lavičce D. Dvořiště zaujal místo po odstoupivším trenérovi Ladislavu Kaločaiovi: „Byl to klasické derby se vším všudy, bohužel se špatným koncem pro nás. Hráčům není co vytknout, všichni bojovali, ale na bodový zisk to nestačilo. Teď nás čeká klíčový zápas ve Srubci, který prostě musíme zvládnout daleko lépe.“

Trenér Petr Lesňák (Kaplice): „Utekl nám začátek, ale postupně jsme se dostávali do hry a od takové třicáté minuty jsme začali domácí přehrávat. Druhý gól domácích, který padl v přerušené hře a rozhodčí ho uznala, jsem nepochopil. Zase nás to ale zdravě nakoplo. Ve druhé půli jsme už herně dominovali. Jsem rád, že jsme derby zvládli a nepřipustili spekulace.“