Divizní fotbalisté krumlovského Slavoje si utkání v Rokycanech předehráli už včera, v nabídce oblastních i okresních soutěží však najdeme řadu atraktivních partií.

Krajský přebor: Jediný zástupce okresu v nejvyšší oblastní soutěži – kaplický Spartak – má ve čtvrtém dějství Chance KP výhodu domácího prostředí, kde zítra od 17 hodin změří síly se Soběslaví. Hostující nováček ve třech předchozích zápasech neokusil hořkost prohry a vyhřívá se na třetím místě průběžné tabulky se ziskem sedmi bodů za dvě výhry a jednu remízu. Kapličtí si minule přivezli cennou výhru 3:2 ze Čkyně a se šesti body se dělí o čtvrtou příčku s Roudným.

„Soběslav je silná ve středu zálohy a těží ze hry hrotového útočníka. Na to se musíme připravit a její styl eliminovat, a to i nějakými přesuny v sestavě,“ plánuje kaplický kouč Jiří Orlíček, který znovu nebude mít k dispozici kompletní kádr: „Smolen se ještě asi nevrátí z dovolené, ale proti minule už kádr znovu posílí Gondek a Komrska. Problém je ale v tom, že momentálně je málo dorostenců a někteří mladíci budou hrát i v sobotu. Mám obavu, abychom je nepřetížili. Proto někdo z nich zůstane od začátku na lavičce.“

I. A třída: Oba okresní novicové po minulých výhrách v domácí premiéře zajíždějí ve třetím kole ven. Ve skupině A zatím stoprocentní Nová Ves se dnes už od 15.30 představí na trávníku Čimelic, které mají na kontě dvě remízy. Ve skupině B aktuálně tříbodovou Křemži čeká křest ohněm na půdě dosud stoprocentní Dobré Vody, která navíc ještě neinkasovala ani jednu branku.

I. B třída: V nejnižší oblastní soutěži přináší třetí dějství tentokrát pouze jedno derby, které ovšem bude velmi zajímavé. Dnes se totiž utkají favorizovaná Horní Planá s nováčkem z Větřní, který ještě neprohrál a minule vyprovodil z domácího trávníku Chvalšiny výpraskem 5:1.

V domácím prostředí bude hrát ještě Frymburk, který dnes přivítá roudenské béčko a v partii s nováčkem by měl být favoritem. Z venkovních duelů našich týmů stojí za připomenutí vystoupení dvojice na hřištích exúčastníků I. A třídy. Dosud stoprocentní béčko Českého Krumlova bude dnes hájit čistý štít v Netolicích a průběžně druhý Velešín zabojuje o nulu na kontě porážek zítra v Kamenném Újezdu.

Okresní přebor: Jasným tahákem třetího dějství přeboru mužů je dnešní odpolední partie (13.30) dvojice po dvou kolech stoprocentních týmů v Přídolí, kde bude hostovat úřadující přeborník z Kájova. Po kontumaci utkání v Malontech se na šestibodovou hranici vyhouplo také Dolního Dvořiště, které dnes čeká bitva exúčastníků I. B třídy na půdě FC Vltava v Lipně nad Vltavou.