Kaplice – Jindřichův Hradec 0:0

Kapličtí nastoupili v základu se dvěma dorostenci Faltusem a Krenauerem, po jednozápasovém distancu se na hřiště vrátil Doubrava. Od úvodního hvizdu se hrála vyrovnaná partie, v první půlhodině, co se týče útočné aktivity, měli však navrch hosté. V 9. minutě z dálky pálil Havlík a Kopřiva vyrážel na roh. Po půlhodině se začali osmělovat i spartakovci, ale ani oni se do vyložené šance nedostali.

Obraz hry se pak nezměnil ani po přestávce, kdy nadále obrany dominovaly nad útoky. Přesto si v 62. minutě Kapličtí vypracovali svou největší příležitost v zápase. Martin Pulec ideální přihrávkou našel ve vápně volného Lesňáka, který byl sám před brankářem, vyslal křížnou střelu po zemi, míč však těsně minul vzdálenější pravou tyč. Někteří diváci již měli ruce nad hlavou, bezbrankové skóre se ale neměnilo.

Krátce na to Koutský přistrčil míč střídajícímu Lukáši Pulcovi, který si našel prostor ke střele, po zemi ale o vlásek minul levou tyč. Na druhé straně se do brejku dostal útočník Kapias, zprava prošel do vápna domácích, ale tečovaná střela skončila vedle. Po následném rohu hlavičkoval Císař jen do boční sítě domácí svatyně.

Největší příležitost na vstřelení branky pak měli hosté v 74. minutě, kdy zprava pronikl do šestnáctky Regásek, mířil po zemi na bližší tyč, ale Kopřiva konečky prstů vyškrábl na rohový kop. V závěru se i domácí pokoušeli o vstřelení vítězné branky, ale jejich tlak byl proti dobře zformované obraně hostů pouze platonický a změnu bezbrankového stavu už nepřinesl – a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Ohlas z lavičky

Trenér kaplického Spartaku Jiří Orlíček po domácí bezbrankové remíze s Jindřichovým Hradcem hodnotil: „Pozitivní je, že jsme tentokrát uhráli zápas vzadu na nulu. Na druhou stranu jsme se neprosadili v útoku, takže spokojenost je pouze poloviční. Remíza je ovšem spravedlivým vyjádřením poměru sil. Prvních třicet minut nás totiž soupeř překvapil pohybem, my se nedostali do kombinace a kazili většinu přihrávek. Pak jsme se zvedli.

O poločase jsem kluky nabádal k trpělivosti. Zlepšili jsme pohyb, napadání a měli i šance. Z jasných pozic ale nedali Lesňák ani Lukáš Pulec. Soupeř hrozil ze standardek, zahrával hodně rohů a měl v závěru také stoprocentní příležitost, proto bod bereme. Naše obrana hrála úplně v novém složení s mladíky Doubravou a Faltusem, odehrála ovšem velmi dobrý zápas.“

Fakta: střely na branku 3:4, mimo 7:12, rohy 0:7, fauly 15:11, žluté karty 3:0 (Koutský, M. Pulec, Doubrava), jako hlavní řídil rozhodčí Macko, sledovalo 175 diváků.

Sestava Kaplice: Kopřiva – Doubrava, J. Smolen, Vávra, Faltus, Lesňák, M. Pulec, Z. Šafránek (71. Micák), Krenauer (62. L. Pulec), Koutský, P. Pulec.

Libor Granec

Pozn. red.: V úterý se ve vloženém svátečním kole hrálo velké okresní derby Český Krumlov v. Kaplice, ke kterému se podrobněji vrátíme ve čtvrtečním vydání Českokrumlovského deníku.