Fotbalový krajský přebor má o tomto víkendu na programu už druhé jarní pokračování, v němž oba zástupci našeho okresu nastoupí v domácím prostředí.

Na jaře poprvé

Fotbalisté kaplického Spartaku minulý týden v Dražicích nehráli (pozn. – vinou nezpůsobilého terénu bylo utkání odloženo na středu 7. dubna), a tak je jarní premiéra čeká až v neděli, kdy na vlastním trávníku přivítají béčko Písku.

To se minule doma dělilo s Českým Krumlovem (1:1) a je aktuálně v tabulce deváté. Kapličtí vinou nesehraného zápasu klesli na průběžné čtvrté místo. Vzhledem k postavení v tabulce i podzimnímu vzájemnému zápasu, který spartakovci vyhráli vysoko 5:1, by měli být domácí favority.

„O zápasu píseckého béčka s Krumlovem máme informace. Víme, že Slavoj zaskočil soupeře aktivním pojetím. O něco podobného se budeme snažit i my,“ předesílá kaplický kouč Bohdan Malický, kterého před jarní premiérou těší vyprazdňující se marodka.

„Po zdravotní stránce máme kádr pohromadě. Z marodů se už naplno do tréninku zapojil i Janura, který by měl být připraven. To samé platí i pro další zkušené hráče Pavla Pulce a Románka. Uvidíme, zda budou schopni odehrát celý zápas, reagovat budeme podle vývoje. Věřím, že do jara vstoupíme správnou nohou,“ optimisticky říká Malický.

Tahák ze špičky

Jedním ze šlágrů programu osmnáctého kola krajského přeboru bude nedělní partie v průběžné tabulce šestého Českého Krumlova se třetím Milevskem.

Slavoj pro jarní boje přesunul domácí zápasy nově na neděli, od čehož si Krumlovští slibují i větší diváckou podporu, která by měla být znát už tuto neděli.

„Neděle by neměla být problém, i když se ve stejný čas hraje i v Kaplici. Věřím, že diváci přijdou tam, kde se bude hrát lepší fotbal – a já doufám, že to bude u nás,“ předesílá krumlovský trenér Lubomír Pintér.

Českokrumlovští v prvním jarním mistrovském utkání přivezli cenný bod z Písku (1:1), Milevští nejtěsnějším výsledkem 1:0 před svými fanoušky zdolali Prachatice. A podzimní vzájemný zápas s Č. Krumlovem vyhrálo Milevsko doma brankou Kuchaře v posledních minutách.

„Ty koncovky zápasů se nám dříve opravdu nedařily. Proto si cením minulého výsledku, kdy jsme v Písku naopak v závěru skórovali my,“ ještě se kouč vrací k jarní premiéře a vzápětí nabízí recept na zdolání silného soupeře.

„Milevsko má velmi dobře organizovanou obranu a hrozí z hodně nebezpečných standardek. Ty si musíme pohlídat, soupeře v poli rozběhat, hrát aktivně a pokud možno vstřelit první gól. Soupeře jsem sledoval v dohrávce s Jankovem, kde bylo vidět, že dříve v útoku trochu osamoceného Janoucha dobře doplňuje Bozděch, který přišel v zimě z Tábora. Dobré je, že až na Vacka a Pimparu budeme kompletní,“ těší Lubomíra Pintéra.