Víkendový program oblastních fotbalových soutěží přináší z pohledu vystoupení celků z našeho regionu zajímavou nabídku.

Krajský přebor

Oba okresní účastníci nejvyšší oblastní soutěže – krajského přeboru – jedou v sobotu na hřiště soupeřů, kde jsou vzhledem k postavení v průběžné tabulce favority.

V průběžném pořadí třetí kaplický Spartak, jehož ztráta na čelo se po minulé výhře nad Týnem a zaváhání vedoucího dua zmenšila na čtyři body, zajíždí dnes na půdu předposledních patnáctých Katovic. Kapličtí mají na jaře stoprocentní bilanci, ještě neinkasovali, ale dnes to nebudou mít lehké, neboť i Katovičtí ještě v odvetách neprohráli. Varující je i výsledek podzimního duelu, kdy Spartak doma vyhrál nejtěsnějším výsledkem 1:0 gólem dnes už velešínského Kollára.

Favoritem dnešního utkání venku je i krumlovský Slavoj, který se představí na trávníku dvanáctých Vodňan. Zelenobílí minule dokonale odčinili propadák z jarní premiéry v Týně, doma překvapivě pokořili lídra z Tábora a polepšili si na sedmé místo. Podzimní vzájemný duel dnešních soupeřů skončil na krumlovském hřišti výhrou Slavoje 2:0, kterou gólově zařídili Benc a Zatloukal.

Jarní premiéra

Do jarní části sezony vstupují i nižší oblastní soutěže – první třídy.

Jediný okresní tým v I. A třídě – v průběžné tabulce desátý nováček z Frymburku – bude mít v sobotu výhodu domácího prostředí v partii se sedmou Sedlicí. Frymburští by měli nechat zapomenout na špatnou zimní přípravu a pro vylepšení vyhlídek na klidnější jaro by potřebovali doma bodovat.

V jarní premiéře nejnižší oblastní soutěže – I. B třídy – jsou na programu hned dvě okresní derby s přídomkem sousedská. To první se bude hrát v sobotu v Křemži, kde po podzimu šestí domácí v roli favorita přivítají dvanácté Chvalšiny (na podzim vyhráli Křemežští 2:0 brankami exchvalšinského Brabce).

Druhé sousedské derby uvidí v neděli odpoledne Kaplice, kde aktuálně třetí béčko domácího Spartaku hostí předposlední Malonty (na podzim vyhráli spartakovci 2:1).

V domácím prostředí se z našich týmů představí ještě tři. V sobotu páté Dolní Dvořiště hostí pro jaro notně posílené a v tabulce osmé Trhové Sviny. Až desáté béčko Č. Krumlova přivítá zítra sedmé Mladé a jedenáctý V. Brod vyzve v neděli už v 15 hodin v pořadí čtvrtou silnou Olešnici. Ven jede v sobotu loučovický FC Vltava na půdu druhých Ledenic. V neděli dopoledne lídr z Horní Plané hostuje na půdě aktuálně devátého béčka Čtyř Dvorů.