Českokrumlovsko – Výběr z víkendové nabídky oblastních fotbalových soutěží s účastí celků z okresu.

Krajský přebor

V devatenáctém dějství KP zajíždí oba okresní zástupci v sobotu na hřiště soupeřů. Po minulé výhře nad béčkem Písku v tabulce průběžně třetí Spartak Kaplice míří na půdu jedenácté Čkyně, se kterou na podzim doma překvapivě remizoval 1:1.

„To se hrálo na jednu branku a soupeř z jediné vážnější akce skóroval,“ vzpomíná kaplický kouč Bohdan Malický a ihned pokračuje: „Tentokrát čekám úplně jiný zápas. Čkyně má houževnatý tým, který sice nehraje moc kombinačně, ale doma je hodně nebezpečný. Pozor si musíme dát na taktiku nakopávaných míčů do vápna,“ nabízí recept Malický.

Sestavu Spartaku však postihla ztráta dalšího důležitého hráče základu. „Na marodku po minulém zápase přibyl se svalovým zraněním Smolen, který určitě nebude. Do kádru se ale vrací Hejna a i další hráči budou na zápas k dispozici,“ těší trenéra Bohdana Malického.

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje v minulém dějství zdolali doma Milevsko (1:0) a ukazují, že na jaře budou chtít atakovat přední příčky. V sobotu slavojáci nastoupí na hřišti posledních Vodňan, které na podzim doma rozstříleli 5:1, a z pozice šestého týmu pořadí jsou jasnými favority.

„Rozhodně nesmíme nic podcenit. Ve Vodňanech se hraje vždy těžko a my zase nejsme takoví mistři, abychom si něco podobného mohli dovolit,“ jasně říká krumlovský trenér Lubomír Pintér a vzápětí dodává: „Mám zprávy, že Vodňany hrály minule v Prachaticích velmi dobře a prohrály nešťastně gólem z poslední minuty. Musíme hrát soustředěně od začátku.

A náš kádr? Bolesti zad se opět ozvaly u Beránka, Siváka trápila třísla. Jejich absence by byla zásahem do sestavy, ale máme z čeho vybírat,“ poukazuje Pintér na téměř kompletní kádr, v němž nadále chybí jen dlouhodobě zraněný Pimpara.

První třídy

V druhé nejvyšší oblastní soutěži – I. A třídě – zahájí oba naše týmy jarní boje o záchranu venku. V tabulce předposlední hornoplánská Smrčina se v sobotu představí na hřišti sedmé Blatné, s níž na podzim doma remizovala 1:1. Po podzimu poslední frymburský FC Šumava hraje také v sobotu na trávníku osmé Slávie Č. Budějovice, se kterou na podzim doma prohrál v poměru 1:3. Jakýkoliv bodový zisk našich týmů v jarní premiéře bude úspěchem.

V prvním jarním kole oblastní I. B třídy je na programu i úvodní okresní derby. V něm se v neděli v Kaplici utkají po podzimu desáté béčko Spartaku a v půli čtvrtý Velešín. Kapličtí mají svému soupeři oplácet podzimní debakl v poměru 0:5. Velmi zajímavý duel bude dnes k vidění ve Velešíně, kde v azylu hrající podzimní suverén z K. Újezdu vyzve aktuálně třetí Křemži. Lídr na podzim vyhrál 2:0.

V domácím prostředí se z našich celků v neděli představí ještě dvojice. V podzimní tabulce páté béčko Českého Krumlova se na vlastním trávníku utká se šestým Mladým a devátý Vyšší Brod přivítá před svými fandy druhé Lhenice (od 15 hodin).