Výběr z bohaté víkendové nabídky oblastních fotbalových soutěží z pohledu vystoupení zástupců našeho okresu.

Krajský přebor

Oba okresní týmy účinkující v nejvyšší oblastní soutěži hrají v sobotu na hřišti soupeřů.

Velká pozornost se poutá k vystoupení v tabulce třetího kaplického Spartaku, jenž míří na trávník v průběžném pořadí sedmé Čkyně a bude se chtít bodovým ziskem udržet v naději na postup do divize.

„Po minulém kole se situace na čele ještě více zdramatizovala. Stále jsme ve hře, a tak nemůžeme mít jiný cíl, než vyhrát. Všichni ale máme v živé paměti poslední bouřlivý zápas ve Čkyni (pozn. – v minulé sezoně Kaplice na půdě nepříjemného protivníka prohrála 1:3). Čeká nás nepřátelská kulisa, ale s tím počítáme. Jsme připraveni i na tvrdou hru soupeře. Prosadit se musíme fotbalovými zbraněmi,“ má jasno kaplický kouč Bohdan Malický, který bude mít k dispozici téměř kompletní kádr.

„Trvale mimo je pouze Krůček. Kromě distancovaného Matouška jsou všichni ostatní hráči v pořádku,“ těší trenéra. My dodejme, že podzimní vzájemný duel spartakovci doma vyhráli jasně v poměru 5:1.

Už v 10 hodin dopoledne vyběhnou v sobotu na hřišti desátých Bavorovic k zápasu 27. kola fotbalisté v tabulce šestého českokrumlovského Slavoje.

„Čeká nás nevyzpytatelný soupeř, který je schopen porazit prvního, ale také prohrát s posledním. Doufám, že tentokrát budou mít „Baby“ špatný den a my dobrý. Chceme vyhrát a zabojovat ještě o čtvrté místo. Čtyři kola před koncem tu šance stále ještě je,“ připomíná krumlovský lodivod Lubomír Pintér, jenž bude postrádat několik opor.

„S natrženým stehnem do konce sezony vypadl Litvan, určitě vinou zranění zad nebude Beránek a v týdnu netrénoval Klivanda. Ostatní jsou ale v pořádku, včetně gólmana Šillera,“ vypočítal Pintér. Na podzim slavojáci doma Bavorovice zdolali 3:1.

První třídy

Jediný okresní účastník v oblastní I. A třídě – v tabulce desátý Frymburk – jede v sobotu dopoledne (10.30) na hřiště dvanáctých Čtyř Dvorů.

V I. B třídě jsou ve 23. kole na programu tři derby. Velmi důležitý souboj se v sobotu odehraje v Malontech, kde v tabulce dvanáctí domácí budou usilovat o překvapení v podobě zdolání lídra z Horní Plané (na podzim vyhrála Smrčina vysoko 5:1).

Další dvě derby se hrají v neděli. Průběžně sedmé béčko Českého Krumlova hostí pátou Křemži (na podzim vyhráli Křemežští 1:0 gólem Čondla z 93. minuty) a aktuálně čtvrtá rezerva Kaplice přivítá desátý Vyšší Brod (na podzim spartakovci vyloupili tvrz Dynama po výsledku 3:1).

Výhodu domácího prostředí budou mít ještě dva naše týmy, a to šesté Dolní Dvořiště (dnes s druhými Ledenicemi) a třinácté Chvalšiny (dnes s osmými Tr. Sviny).