Všichni okresní zástupci ve dvou nejvyšších krajských fotbalových soutěžích jedou o tomto víkendu na hřiště soupeřů.

Krajský přebor

Fotbalisté kaplického Spartaku se pyšní vynikající jarní bilancí bez ztráty bodu, v minulém kole ve šlágru udolali i lídra z Tábora a posunuli se na průběžnou druhou příčku, pouze s jednobodovou ztrátou na čelo. V neděli pojedou Kapličtí s cílem prodloužit šňůru na půdu v tabulce dvanácté rezervy třetiligového Sezimova Ústí. Spartakovci na podzim s tímto soupeřem doma hladce vyhráli (4:0), jsou favority i pro odvetu, ale pozor! Ústečtí doma sázejí na pomoc pendlů z áčka a jsou na vlastním trávníku nebezpečným soupeřem, o čemž svědčí minulá pětibranková kanonáda s Katovicemi. Kapličtí jsou kompletní a pro udržení postupových nadějí by měli bodovat.

I druhý okresní zástupce v nejvyšší oblastní soutěži – v tabulce sedmý českokrumlovský Slavoj – se v neděli představí venku. Zelenobílé čeká vystoupení na hřišti v pořadí desátého Jankova, kterému mají oplácet podzimní „nářez“ z vlastního hřiště (1:4). Na jaře se exdiviznímu Jankovu nedaří, slavojáci se naopak po minulém zdolání aspiranta postupu z Roudného mohou nést na vítězné vlně. Krumlovští trenéři budou nadále postrádat dlouhodobě zraněného Litvana. Otazník visí nad Peťulem, který pro potíže s třísly celý týden netrénoval.

První třídy

Jediný okresní tým v druhé nejvyšší krajské soutěži – I. A třídy – z Frymburku čeká dnes zkouška ohněm na hřišti v tabulce třetí Dobré Vody. Frymburští si na jaře připsali už čtyři body a polepšili si na deváté místo. V sobotu ovšem budou čelit nejproduktivnějšímu útoku soutěže v čele s více než dvacetigólovým kanonýrem Koptyšem. Na podzim zůstaly všechny body u Lipna po výsledku v poměru 3:0.

Program 17. kola I. B třídy nabízí hned kvartet okresních derby. Lídr z Horní Plané se představí v sobotu ve šlágru na půdě páté Křemže, proti které se Smrčině příliš nedaří. Výjimkou byl podzimní duel, který Hornoplánští doma vyhráli vysoko 5:1. S jinými starostmi půjdou hosté do derby v dalších dvou duelech.

O body potřebné pro záchranu se budou v sobotu pokoušet v pořadí dvanácté Chvalšiny na trávníku čtvrtého béčka Kaplice (na podzim vyhráli Kapličtí 2:1) i předposlední Malonty na hřišti šestého Dolního Dvořiště (na podzim zvítězil nováček 1:0). Poslední derby se bude hrát v neděli od 15 hodin. V sousedské existenční bitvě se ve Vyšším Brodě utkají v tabulce jedenácté domácí Dynamo s posledním loučovickým FC Vltava (na podzim 1:1).

Na jaře stoprocentní béčko Č. Krumlova hostí v sobotu v zajímavé partii třetí Olešnici.