Domácí trenéři z různých důvodů postrádali některé hráče, kompletní nebyla ani sestava hostů.

Od úvodních minut diktovali tempo Spartakovci. Ve 2. minutě Janura našel na levé straně rozběhnutého Micáka, po jeho přesném centru zakončoval ve stoprocentní pozici Krauskopf z první vysoko nad branku. Další příležitosti pak měli na kopačkách kapličtí útočníci. V koncovce se však neprosadil Lukáš Pulec a krátce na to jej napodobil František Kouba. Ve 12. minutě Jan Smolen přesným pasem našel za obranou soupeře naběhnutého Lukáše Pulce, který obešel i brankáře, ale rozvlnil jen boční síť. Skóre zůstávalo bezbrankové. To platilo i po šanci z 20. minuty. Po akci Kolka s Janurou nevyzrál na gólmana Vítka Lukáš Pulec. Ve 22. minutě pak měli hosté výhodu standardní situace z velmi dobré střelecké pozice. K míči se postavil Lukáš Matuš, střelu k pravé tyči ale gólman Říha stačil vyrazit.

První gól za úmorného vedra hrstka diváků viděla až v minutě dvacáté čtvrté. Lukáš Pulec posunul míč do křídla na nabíhajícího Řežába, který centrem po zemi předložil míč Františku Koubovi – 1:0. Odpovědět mohl frymburský Rillich, ocitl se ve slibné příležitosti, mířil však vedle bližší tyče. Ve 29. minutě Janura kolmou přihrávkou nastartoval Lukáše Pulce, který samostatný únik zakončil přesnou střelou po zemi – 2:0. V samotném závěru prvního poločasu mohli Kapličtí své vedení několikrát navýšit. Nejprve F. Kouba mířil po zemi pouze do nohou brankáře. Posléze po šanci Janury zakončoval Kolek, v gólové pozici trestuhodně přestřelil. První poločas pak zakončila příležitost Gondeka po rohovém kopu Krauskopfa, hlavičkoval však těsně nad branku.

Po změně stran dělal hostům problémy především s chutí hrající Jakub Lesňák. Dokázal se střelecky prosadit už po čtyřech minutách hry – 3:0. Vzápětí pak znovu pláchl hostujících zadákům a po jeho nezištné nahrávce zvýšil na 4:0 Patrik Hošek. Tentýž hráč pak mohl za dvě minuty skórovat podruhé, ale po nahrávce od Janury branku v stoprocentní šanci minul. V 56. minutě zahrozili Frymburští. Z levé strany centroval Tichovský a Rillich zakončoval z první mimo kaplickou svatyni. Naproti tomu domácí prakticky z protiútoku přidali pátý gól. Hošek na pravé straně vysunul Krauskopfa, který zatáhl míč po lajně až do šestnáctky a po jeho přihrávce snadno skóroval Zdeněk Kolek – 5:0.

V dalším průběhu zápasu měli i nadále příležitosti především Spartakovci. Ale nejprve selhal v koncovce Hošek a o několik minut později si obdobně vedl i Krauskopf. Šestý gól přidali domácí čtvrthodinu před koncem duelu. Jan Smolen přesným pasem nastartoval rozběhnutého Josefa Gondeka, který pronikl až před brankáře a ve vyložené příležitosti nezaváhal – 6:0. Zanedlouho obrana hostů nezachytila náběh Krauskopfa, ten zprava prošel až do vápna a po jeho nahrávce Jakub Lesňák přidal sedmý gól – 7:0.

V další příležitosti se pak ocitl i zkušený Petr Janura, mířil však mimo Vítkovu branku. Pak Kolek vysunul Hoška, ten šel sám na branku, pokus o lob ovšem skončil nad brankou. O čestný úspěch hostů se mohl postarat Rillich, ale ve stoprocentní příležitosti mířil jen do kaplického brankáře. Gólovou tečku následně obstarali domácí. Janura našel přesnou přihrávkou Jakuba Lesňáka, který znovu prokázal své nesporné kvality – 8:0.

V parném slunečném odpoledni Kapličtí zakončili soustředění přesvědčivou výhrou. V dalším přípravném střetnutí je čeká nováček oblastní I. A třídy z Větřní.

FK Spartak Kaplice – FC Šumava Frymburk 8:0 (2:0)

Branky: 49., 77. a 89. Lesňák, 24. F. Kouba, 29. L. Pulec, 50. Hošek, 57. Kolek, 75. Gondek. Hráno bez karet. Rozhodčí: Hladík. Diváci: 30.

Kaplice: Kaplice: F. Říha ml. – Řežáb, J. Kučera, J. Smolen, Divoký, Krauskopf, Gondek, Janura, Micák, F. Kouba, L. Pulec. Střídali Hošek, Lesňák a Kolek. Trenér Petr Lesňák.

Frymburk: Vítek – Malák, Micák, M. Grohman, Kaňa, R. Mertl, M. Račák, Malina, Tichovský, Rillich, Matuš. Střídal. Nekola. Trenér Vlastimil Mertl.