Poslední dubnový den zamířili fotbalisté kaplického Spartaku k utkání 19. kola oblastní I.A za krásného slunečného počasí k Vajgaru.

J. Hradec B – Kaplice 4:3 (3:1)

Od začátku byli aktivnějším týmem domácí, kteří drželi míč častěji na kopačkách. Už v 6. minutě byli blízko prvnímu gólu, ale střelu Šmída vyškrábl kaplický gólman konečky prstů na břevno. Ve 13. minutě se už Hradečtí radovali, když na konci pohledné kombinace byl Cettl, jenž střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal gólmana Říhu – 1:0.

Domácí fotbalisté byli při chuti a vypracovávali si další příležitosti. Do samostatného úniku se dostal kapitán Beneš, pokusil se o technický lob, ale Říha prokázal kvality a míč vytěsnil na rohový kop. O chvíli později mohl vedení týmu od Vajgaru navýšit znovu Beneš, ale proti křížné střele tentokrát nemusel Říha zasahovat. V polovině prvního dějství se o slovo přihlásili i spartakovci, když kapitán Janura oslovil nabíhajícího Hoška, který se z levé strany dostal do vápna, zakončoval tísněn obráncem, proti střele po zemi k zadní tyči však Rešl zasáhl reflexivně nohou. Ve 32. minutě hosté zbytečně přišli na polovině o balón, domácí podnikli rychlý výpad do otevřené obrany a Beneš již na potřetí v koncovce uspěl – 2:0.

Netrvalo ale dlouho a z gólu se radovali i Kapličtí. Šest minut před pauzou Preusler našel na levé straně Hoška, jenž pronikl do vápna, přihrávkou kolem brankáře našel nabíhajícího Daniela, a ten v pádu skluzem dopravil míč za brankovou čáru – 2:1.

Do kabin však odcházeli nakonec Jindřichohradečtí s dvoubrankovým náskokem. Z vápna ve 43. minutě vypálil Smejkal a přízemní rána si našla cestu k pravé tyči – 3:1.

Na začátku poločasu druhého byli aktivnější fotbalisté Spartaku. Po rohovém kopu se k míči dostal na pravé straně Smolen, po jehož střele gólmana Rešla od inkasování uchránila branková konstrukce. V 53. minutě už se Kapličtí ze snížení radovali. Po rychlém výpadu do otevřené obrany Sulzer našel na pravé straně nabíhajícího Daniela, na jehož prudký centr si ve vápně naběhl Řežáb – a bylo to pouze o gól 3:2.

Poté se pokusil domácím vrátit dvoubrankový náskok kapitán Beneš, ale po pěkné individuální akci Říhu nepřekonal. A uběhly jen další tři minuty – a bylo srovnáno. Opět přišel rychlý protiútok do otevřené obrany, Sulzer posunul míč na volného Řežába, který prudkou ranou propálil gólmana Rešla – 3:3.

Vzápětí se Kapličtí dostali do dalšího brejku, jenomže Danielovi chyběl před vybíhajícím gólmanem krok k lepšímu zakončení. Dvacet minut před koncem museli hosté nuceně střídat a na hrot se postavil náhradní brankář Ottenschläger. Domácí se začali více tlačit před branku Spartaku, ale hosté odolávali. Tři minuty před koncem Beneš přízemní střelou už procedil balón pod Říhou, ale radost domácím zmařil pozorný obránce Hami, který odvrátil do bezpečí.

V poslední minutě po tečované střele Cypry však dostali domácí výhodu rohového kopu. Už v nastavení po centru Beneše se dostal k balónu M. Völfel, který míč napálil prudce na bránu, balón by proletěl mimo, ale po nešťastné teči jednoho z bránících hostujících hráčů zapadl přesně k tyči – 4:3.

V netradiční sestavě Kapličtí sahali po cenném bodu, ale nebylo jim přáno a nakonec se vraceli s prázdnou.

Sestava Kaplice: F. Říha ml. – Hami, Preusler, Sedláček (70. Ottenschläger), Kuchař, Daniel, Janura, Smolen, Sulzer, Řežáb, Hošek (88. O. Kouba).

Libor Granec