V kaplických barvách se představili hned dva nováčkové. Premiéru v dresu Spartaku absolvoval exroudenský Gondek a do přípravy s Kaplicí se zapojil i českokrumlovský obránce Pils.

Kaplice – Protivín 4:4 (2:2)

Lepší vstup do zápasu si Kapličtí ani nemohli přát. Už na konci 1. minuty odcentroval z pravé strany Hejna a Ševčík hlavou poslal svůj tým do vedení – 1:0. Rychle vstřelený gól však jakoby spartakovce ukolébal a ve 14. minutě se podařilo soupeři vyrovnat, když se štěstím zužitkoval rohový kop. Centr do vápna poslal Vorel a Čech zády překonal brankáře Kopřivu – 1:1. Po necelé půlhodině na druhé straně zatáhl míč po křídle Ševčík, zpětnou přihrávkou po zemi našel ve vápně nabíhajícího M. Pulce, který střelou z první usměrnil míč mimo dosah brankáře, bohužel radost mu zkazil jeden z obránců, který stačil balon směřující do branky vykopnout. Ve 33. minutě pláchl kaplické obraně exčížovský Pichlík, dostal se až do vápna, mířil pod břevno, ale Kopřiva konečky prstů vyškrábl míč na rohový kop. Centr do ohně poslal znovu Vorel, spartakovci nezachytili náběh Škody, který propálil Kopřivu na 1:2. Za dalších pět minut se podařilo Kaplickým vyrovnat. Ševčík přihrál míč doleva Micákovi, ten pronikl do vápna, zpětnou nahrávkou našel Martina Pulce, který střelou po zemi uklidil míč k tyči – 2:2. A tímto výsledkem skončil i celý první poločas.

První polovina druhého dějství pak příliš šancí nenabídla a k vidění byl spíše boj o střed hřiště. Až v 67. minutě vyšla hostům další standardní situace, která je posunula znovu do jednobrankového vedení. Protivínští měli výhodu trestného kopu a V. Mikulenka překonal střídajícího gólmana Přibyla – 2:3. Čtvrthodinu před koncem zahrával přímý kop z velmi dobré střelecké pozice i Martin Pulec, míč z jeho kopačky však mířil nad branku Protivína. V 80. minutě Micák zpětnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Hejnu, jehož přízemní střela jen těsně minula bližší tyč a rozvlnila pouze boční síť. Na druhé straně z dobré pozice branku Spartaku přestřelil Fiala a prakticky vzápětí se podařilo hráčům kaplického Spartaku vyrovnat. Martin Pulec přihrál Pavlu Pulcovi, ten se dokázal uvolnit a střelou z vápna vyrovnal na 3:3. Krátce na to z obdobné situace po přihrávce Micáka zakončoval z vápna znovu P. Pulec, ale technický pokus tentokrát o vlásek minul branku. Kapličtí se za nerozhodného stavu tlačili více a více do útočení a hostům se naskýtaly možnosti rychlých protiútoků. Pět minut před koncem šel sám na brankáře Pichlík, ale mladý gólman Přibyl nájezdu zkušeného útočníka soupeře odolal. Za další dvě minuty se ve stejné pozici ocitli stejní hráči, z jejich souboje však v tomto případě vyšel jako vítěz útočník Pichlík. Protivín znovu vedl – 3:4. Spartakovci se poté vrhli znovu do útočení a další jejich útok přinesl vyrovnání stavu. V 88. minutě Ševčík zatáhl po levé straně, po zemi přihrál přesně před branku a pro Smolena nebylo problém překonat protivínského gólmana – 4:4. A Kapličtí mohli nakonec i vyhrát. V úplném závěru poslal centr zprava do vápna Hejna, míč propadl až k Ševčíkovi, který však ve stoprocentní šanci branku Protivína přestřelil.

Zápas skončil divokou remízou a Kapličtí tak obsadili v podzámčí až poslední osmnáctou příčku. „Stejně jako v celé přípravě jsme opět hráli v jiné sestavě. Z výsledků proto nedělám žádné extra závěry. Vadí mi jen to, že pořád dostáváme velmi laciné góly. Tentokrát to bylo vidět při neuhlídaných standardkách. Ještě ale máme dva týdny a věřím, že i na tom zapracujeme a dokážeme se zlepšit. V generálce s Lokomotivou (pozn. – v pátek na Hluboké nebo doma na rezervním hřišti, ještě upřesníme) bych to chtěl uhrát vzadu na nulu. Momentálně jsem rád, že přišli dva noví hráči. Na druhou stranu mě mrzí, že se zranil Krauskopf, který se jasně jevil na základní sestavu, ale teď se zlomenou klíční kostí vypadne na několik týdnů,“ rozebral po posledním utkání Hlubocké zimní ligy kaplický kouč Jiří Orlíček.

Sestava Kaplice: Kopřiva – Gondek, Kolek, Pils, Hejna, Micák, J. Smolen, M. Pulec, Doubrava, Ševčík, Krauskopf, střídali: Mrázik, Krenauer, P. Pulec, Přibyl.