Hrálo se na přírodní trávě, bohužel bez přítomnosti pomezních rozhodčích – a i tento fakt se patrně odrazil na konečném hodně divokém hokejovém výsledku.

Sankt Martin – Kaplice 7:5 (2:3)

K vidění bylo od začátku oboustranně útočně laděné utkání. Hráči obou týmů však dělali velké množství hrubých individuálních chyb, které soupeři dokázali trestat. Prim v domácí sestavě hráli především dva slovenští legionáři, a to pětadvacetinásobný slovenský reprezentant Zdeno Štrba a Pavol Straka, jenž například hrál nejvyšší českou soutěž v dresu Jablonce nebo v tureckém Antalyasporu.

Na úvodní gól se dlouho nečekalo. Už ve 2. minutě přesný pas Štrby prodloužil Fessl z první na rozběhnutého Steiningera, jenž křížnou střelou překonal mladého Říhu a otevřel skóre – 1:0.

V 5. minutě ale bylo srovnáno, když Lukáš Pulec před vápnem pokryl balón, zpětnou přihrávkou nabil Janu Smolenovi, a ten umístěnou ranou srovnal na 1:1.

V 10. minutě chybovali v rozehře domácí, Jan Smolen posunul míč na Ondřeje Svobodu, ten však z levé strany pálil mimo. V 17. minutě pro změnu chybovali Kapličtí, jmenovitě gólman Říha, ale svou minelu napravil, když v čisté gólovce Steiningera vychytal. Pak se na druhé straně dostali do brejkové situace spartakovci, po centru na zadní tyč byl ve slibné příležitosti znovu Svoboda, gólman Kettinger ale zasáhl reflexivně nohou. Hosté se poprvé do vedení dostali ve 26. minutě, kdy Hejna přihrávkou do vápna hledal nabíhajícího Kačírka, stoper se nedomluvil s brankářem, toho Tomáš Kačírek využil a lehce poslal hosty do vedení – 1:2.

Za další čtyři minuty už vedli Češi o dva. Po levé straně zatáhl balón až do vápna Ondřej Svoboda a jeho přesnou přihrávku bez problémů zužitkoval nepokrytý Jan Smolen – 1:3.

Ve 34. minutě to však bylo zase jen o gól. Z jasné ofsajdové pozice postupoval sám na branku Steininger a mušku měl přesnou – 2:3. Ještě do přestávky mohly několikrát skórovat oba týmy, ale domácího Straku vychytal Říha a střelu Lukáše Pulce zneškodnil Kettinger.

Střelecké hody ovšem pokračovaly i po změně stran, a to především díky individuálním chybám. V 57. minutě byl stav znovu vyrovnaný, když se domácí dostali do brejkové situace, Steininger našel v gólové pozici Pavola Straku, jenž mířil přesně – 3:3.

A po hodině hry se hráči St. Martinu dostali podruhé v utkání do vedení. Centr Fessla z pravé strany odvrátil Marek pouze ke Kitzlerovi, a ten zblízka prostřeli Říhu na 4:3.

Uběhly pak sotva další tři minuty a už byl stav zase srovnaný. Micák před vápnem přiťukl míč Kačírkovi, který parádní ranou vymetl pavouky z levého horního růžku. Střídající domácí gólman Josef Svoboda byl bez šance – 4:4.

V dalších minutách mohly znovu skórovat oba celky. Po Hejnově přihrávce pálil z hranice velkého vápna Jan Smolen, ale mířil nad břevno. Na druhé straně mohl skórovat Fessl, rozvlnil však jen boční síť. V 73. minutě to byli pro změnu spartakovci, kdo dokázal strhnout vedení na svou stranu. Janura přesnou kolmou přihrávkou vysunul rozběhnutého Jana Smolena, který se protáhl do vápna a křížnou střelou zkompletoval svůj hattrick – 4:5.

Závěrečná čtvrthodina byla ovšem v režii Rakušanů. Nejprve na 5:5 vyrovnal Pavol Straka. V 79. minutě se z přímého kopu trefil Fessl a domácí byli znovu ve vedení, tentokráte 6:5. A definitivní podobu výsledku dala poslední minuta, kdy se potřetí v zápase trefil slovenský forward Pavol Straka – 7:5.

Divoká přípravná přestřelka tedy skončila výhrou domácího rakouského celku. Šance se v zajímavém utkání rodily především po individuálních chybách a k poněkud divokému výsledku přispěla i již zmíněná neúčast pomezních rozhodčích.

Fakta – branky: 57., 76. a 90. Straka, 2. a 34. Steininger, 60. Kitzler, 79. Fessl – 5., 30. a 73. J. Smolen, 26. a 63. Kačírek, hráno bez karet, řídil rozhodčí Deimel, sledovalo 30 diváků.

Sestavy – St. Martin: Kettinger – Kitzler, Prinz, Štrba, Gattringer, Steininger, Fessl, Straka, Polzer, Fiedler, Genowitz, střídali: J. Svoboda, Höbarth, Magenschab, Haumer, Jabůrek, Rechberger, Kaplice: Říha ml. – Hejna, Motz, Doubrava, Gondek, Micák, Kačírek, Janura, O. Svoboda, L. Pulec, J. Smolen, střídali: Řežáb, F. Marek, Kučera.