Duel sousedů ze středu tabulky byl k vidění v jedenáctém kole krajského přeboru na čkyňském trávníku.

Ani tentokrát neměl kaplický trenér Orlíček k dispozici kompletní kádr. Jen namátkou chyběli Pavel Pulec, Hejna, Koutský, Kolek nebo Zdeněk Šafránek, a tak příležitost dostali jiní, kteří se ovšem své role zhostili poměrně se ctí.

Čkyně – Kaplice 1:0 (0:0)

Úvod patřil jednoznačně hostujícím spartakovcům, kteří už v 1. minutě mohli jít do vedení. Zprava poslal prudký centr před branku J. Šafránek, ale sedmnáctiletý mladík Micák hlavičkoval těsně nad. Po narážečce s Lesňákem pálil M. Pulec, brankář Hoško však stačil vyrazit na roh.

Domácí měli velkou šanci až po půlhodině, kdy si centr Kuneše ve vápně zpracoval Král, brankáře Kopřivu ale prostřelit nedokázal. Pět minut před pauzou po zpětné přihrávce Lesňáka zakončoval znovu M. Pulec, ale Hoško vytáhl další skvělý zákrok, a tak i díky oběma brankářům šli soupeři do kabin za bezbrankového stavu.

První čtvrthodinu druhého dějství pak znovu zcela ovládli Kapličtí. Pěknou individuální akci předvedl Lesňák, pronikl do vápna, zakončil ale těsně vedle. V 51. minutě M. Pulec našel Micáka, ten postrčil Ševčíkovi, který však ve vyložené pozici zakončil rovněž nepřesně. Poté si domácí gólman nadvakrát poradil s nebezpečným pokusem Smolena. Po hodině hry mohli zčista jasna udeřit i domácí, ale Kopřiva skvělým zákrokem zneškodnil dorážku Kotouse.

Hra se pak postupně vyrovnala a zdálo se, že vše spěje k remízové koncovce. Deset minut před závěrečným hvizdem ale Čkyňští rozhodli zápas ve svůj prospěch. Autové vhazování do šestnáctky Spartaku prodlužoval hlavou za sebe Kuneš a k překvapení všech míč po opsání velkého oblouku zapadl přesně ke vzdálenější tyči kaplické branky – 1:0. Ve zbývajících minutách sice měli hosté tlak, ale překonat pozornou obranu domácích se jim už nepovedlo.

Šancí bylo venku opravdu dost

Trenér kaplického Spartaku Jiří Orlíček po prohře 0:1 ve Čkyni hodnotil:

„Před tímto zápasem nám vypadli ze základní sestavy další hráči, a tak jsem musel znovu postavit dorostence. Ti ale rozhodně nezklamali. Z utkání jsem měl respekt, protože Čkyně má bojovný mančaft se staršími zkušenými kluky a hraje fotbal od podlahy. My jsme ovšem dojeli především na neproměnění vyložených gólových šancí, když jsme snad ze sedmi tutovek nedali ani jednu branku. Jednu jasnou příležitost domácího týmu Kopřiva skvěle zneškodnil.

Gól jsme ale dostali lacině po autovém vhazování, když byl domácí hráč otočen zády k naší bráně, přehodil gólmana a míč zapadl pod břevno. Šancí jsme si na to, že jsme hráli venku, vypracovali opravdu dost. Týmu nemohu ani nic vytknout. Hraje se ovšem na góly, a ty jsme tentokrát prostě nedali.“

Prohra pod lupou

Fakta – branka: 80. Kuneš, střely na branku 4:6, mimo 6:11, rohy 5:7, fauly 15:27, ŽK 1:1 (u hostů J. Šafránek), řídil rozhodčí Hoch, sledovalo 80 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek, Vávra, Jirka, Faltus, Doubrava, J. Smolen, M. Pulec, Micák, Ševčík, Lesňák.

Kapličtí nesehráli špatný zápas, byli fotbalovější, ale doplatili na neproměňování vypracovaných šancí. O třech bodech rozhodla nevinná standardka. Nakonec nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.

Fotbalisté kaplického Spartaku si po čtvrté prohře v této sezoně (třetí venku) pohoršili na sedmé místo. Chuť si mohou Kapličtí spravit v neděli, kdy na domácím trávníku přivítají aktuálně dvanáctý Jankov (15.30).

Libor Granec, Pavel Kacerovský