Spartak se po dvouleté pauze vrací zpět do kraje

Kaplice - Kapličtí fotbalisté vítězně zvládli domácí dohrávku s Netolicemi a čtyři kola před koncem oslavili postup do krajského přeboru.

23.5.2014

Na kaplické hráče při středeční dohrávce dolehla tíha okamžiku, ale potřebnou výhru nakonec vydřeli (u míče Tomáš Kačírek těsně bráněný netolickým Stanislavem Šulcem, v pozadí autor pojišťovací druhé branky Jan Smolen).Foto: Libor Granec

Ve středeční dohrávce dvaadvacátého kola béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže – I.A třídy – přivítali fotbalisté kaplického Spartaku na svém hřišti Netolice.

Matematické počty byly poměrně jednoduché. Spartakovci by si tříbodovým ziskem zajistili již čtyři kola před koncem celkové prvenství a kýžený postup do krajského přeboru. A možná, že tíha okamžiku na kaplické hráče dolehla, protože nesehráli příliš povedené utkání…

Oproti minulému kolu došlo v základní jedenáctce Spartaku k jedné vynucené změně. Pracovní povinnosti totiž vystavily stopku zkušenému obránci Josefu Motzovi, a tak od začátku nastoupil na jeho postu Tomáš Sedláček.

Kaplice – Netolice 2:0 (1:0)

Hosté od začátku hráli daleko lehčeji a měli celkově v duelu i podstatně více střeleckých zářezů a brankových příležitostí. První vážnější střelecký pokus si však na své konto připsali domácí. Ve 4. minutě zahrával přímý kop Kačírek, ale Šanda míč zpod břevna vytěsnil na rohový kop. Za minutku měli první gólovou příležitost hosté. Po špatné rozehrávce na polovině hřiště postupoval sám na branku Reindl, ale v koncovce selhal, když zamířil mimo tyče. Vzápětí na druhé straně zahrozili Kapličtí. Po rohovém kopu Kačírka hlavičkoval mimo netolické tyče Sedláček. Po čtvrthodině hry mohli jít do vedení naopak Netoličtí, kteří si vypracovali další gólovku. Znovu se sám před brankářem Bílým ocitl Reindl, ale ani v tomto případě nemusel gólman Spartaku zasahovat, když střela skončila nad. Pak domácímu brankáři nadělal velké problémy pokus Urbana z přímého kopu, skóre se však neměnilo. V 19. minutě se do brejkové situace dostali spartakovci, Micák si narazil míč s Koubou, ale křížná střela znovu do netolické svatyně nesměřovala. Kapličtí se dočkali o tři minuty později, kdy jim k vedoucí brance dopomohla standardní situace. Kačírek rozehrál rohový kop nakrátko na Januru, ten poslal před branku prudký centr a František Kouba za přispění bránícího netolického protihráče dostal míč za brankovou čáru – 1:0.

Inkasovaný gól byl pro domácí doslova vysvobozením, naopak pro hosty, kteří do té doby měli více šancí, zklamáním. Ale ani po gólu se obraz hry nezměnil. Kaplickým se herně nedařilo a hosté se díky jednoduchosti a přímočarosti dostávali do dalších příležitostí. Ve 36. minutě po brejkové situaci pálil zleva Pivoňka mimo pravou tyč. Tři minuty před přestávkou se pak v šanci ocitl Mužík, vyprášil však jen rukavice pozorného brankáře Bílého.

Ani poločasová přestávka pohříchu nepřinesla změnu v dosavadním rozložení sil na hřišti. Stále byli aktivnějším a nebezpečnějším týmem hosté, zatímco domácí se trápili. Ve 49. minutě zahrával přímý kop Urban a tvrdá rána prolétla vedle levé tyče kaplické svatyně. Krátce na to byl ve velmi dobré střelecké pozici agilní Reindl, pálil však vysoko nad. Minuty ubíhaly a stále se hrálo v nastoleném trendu. V 65. minutě to byli znovu Netoličtí, když po zemi k levé tyči mířil Křenek, ale Bílý střelu vyrazil a zneškodnil poté i dorážku. Zanedlouho měli hosté výhodu přímého kopu, tradičního exekutora Urbana tentokrát nahradil Mužík, střílel však nad branku Spartaku. Uklidnění do Kaplických řad mohl v 73. minutě přinést Smolen, který se po dobrém napadání Kouby dostal do vyložené brankové příležitosti, jenomže gólmana Šandu překonat nedokázal.

S blížícím závěrem se hosté stále snažili o vyrovnání, ale sedm minut před koncem se domácím podařilo využít otevřené netolické obrany. Gondek přesným pasem našel za obránci naběhnutého Jana Smolena, který pronikl na hranici šestnáctky a křížnou střelou po zemi pojistil vedení Spartaku – 2:0. Střelec pěkným gólem navíc oslavil své čtvrteční narozeniny.

Zbylé minuty se pak již dohrávaly jen z povinnosti. A po závěrečném hvizdu se Kapličtí mohli radovat. Poprvé v historii totiž dokázali vyhrát oblastní I. A třídu!!!

Oslavy zlata a postupu propukly již na hřišti a své si poté užila i městská kašna. Kapličtí sice sehráli zřejmě nejhorší domácí zápas, kdy soupeř měl více střeleckých pokusů i šancí, Netoličtí však mohou žehrat na svou neproduktivní koncovku. Spartakovci byli odměněni dvěma góly za povedenou sezonu a v posledních čtyřech kolech už budou nastupovat s vizitkou vítěze I.A a od příští sezony nového člena mezi krajskou elitou.

Fakta – branky: 22. F. Kouba, 83. J. Smolen, střely na branku 4:9, mimo 9:13, rohy 6:4, fauly 24:16, ŽK 4:1 (u domácích Janura, J. Smolen, Hejna, Gondek), řídil rozhodčí Izugrafov, sledovalo 140 diváků.

Sestava Spartaku: J. Bílý – Hejna, Janura, Sedláček, Gondek – Krauskopf (80. F. Marek), Kačírek, Micák (46. P. Pulec), O. Svoboda (89. Štrbačka) – Řežáb (46. J. Smolen), F. Kouba (85. Doubrava).

Autor: Redakce

23.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 13 400 Kč Brusiči nástrojů a kovů Brusič kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13400 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: Brusič kovů - vzdělání základní. Pracoviště Zdíky. Prac. poměr na dobu neurčitou, nástup ihned, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Mzda od 13.400,-- Kč hrubého. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Zaměstnanecké výhody: ubytování zajištěno. Kontakt: Bedariev Troian, tel.: +420 773 893 645, e-mail: intromi.sro@gmail.com. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: .intromi s.r.o., 382 41 Kaplice 1. Informace: Troian Bedariev, . Výroba - Výroba Obsluha strojů 25 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Lisař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Lisař - vzdělání vyučení technického směru. Pracoviště Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup dle dohody. Mzda 25.000,-- - 28.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: obsluha CNC strojů, lisování plastů. Požadujeme: min. SOU technického směru, bezúhonnost, spolehlivost, pracovitost, praxe z výrobního závodu výhodou. Nabízíme: zázemí prosperující mezinárodní společnosti, 13., 14. plat, dotované stravování ve firemní jídelně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu, permanentky na mimopracovní aktivity, penzijní připojištění. Kontakt: 380 765 752 / 380 765 750 p. Nikola Skalová, jobs.cz@stabilo.com. Ověřeno 17.9.2018.. Pracoviště: Schwan-stabilo čr, s.r.o., Tovární, č.p. 7, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Nikola Skalová, +420 380 765 750,380 765 752. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 13 600 Kč Strojírenští kovodělníci Dělník v kovo. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13600 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Dělník v kovo - vzdělání základní. Dobrý zdravotní stav. Pracoviště Hubenov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup 8.7.2018. Mzda od 13.600,-- Kč hrubého. Kontakt: Nemesh Vasyl, tel.: 774 887 486.. Pracoviště: Neo crafts s.r.o. - pracoviště, 382 41 Kaplice 1. Informace: Vasyl Nemesh, +420 774 887 486. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář, zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Údržbář, zámečník - vzdělání vyučení. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, dle předešlé praxe. Požadujeme: svářečský průkaz CO2, možnost zaškolení. Náplň práce: opravy a údržba strojů. Po zapracování možné navýšení mzdy. Příspěvek na dopravu a stravné, 5 týdnů dovolené, 13.plat, věrnostní prémie, odměna za doporučení nového zaměstnance 10 000,--. Kontakt: volejte od 7:00 do 13:00 h na tel. 380 301 626, 380 301 631p. Miroslav Papoušek, mpapousek@gma.cz, biason@gma.cz.. Pracoviště: Gma stanztechnik kaplice spol. s r.o., Pohorská, č.p. 181, 382 41 Kaplice 1. Informace: Miroslav Papoušek, +420 380 301 626.

Členové všech tří žákovských družstev krumlovského oddílu SK Badminton, včetně nejmladších hráčů stříbrného béčka.

Eva Fišerová zdolala favoritku a vezla domů zlato

Krajský přebor starší žáci - 6. kolo: FK Spartak Kaplice (černé dresy) - Šumavan Vimperk 2:1 (1:1
5

Starší žáci Spartaku vydřeli proti Vimperku první výhru

-

Šťastný: Tým je téměř stejný, opět chceme hrát nahoře

Český Krumlov - Nová sezona Jihočeské krajské ligy hokejistů startuje o tomto víkendu a do bloků obrazně řečeno zaklekají i krumlovští medvědi.

-

V sobotu po poledni na derby v Horní Plané a Dolním Dvořišti

Českokrumlovsko - Pohled na víkendovou nabídku dalších kol oblastních a okresních fotbalových soutěží, v nichž figurují zástupci Krumlovska.

-

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.

-

Čistý štít bez ztráty bodu drží už jen krumlovští starší žáci

Českokrumlovsko - V okresních fotbalových přeborech mládežnických kategorií se hrály zápasy čtvrtého kola a několik předehrávek pátého dějství.