V domácí jarní premiéře hostili fotbalisté kaplického Spartaku ambiciózní budějovickou Slávii, které na podzim podlehli 0:1.

Kaplice – Slávia ČB 0:1 (0:1)

Hostující fotbalisté třetího týmu tabulky měli sice míč častěji na kopačkách, domácí však hráli pozorně, a tak mnoho šancí k vidění nebylo. O první vážnější střelu se postaral až po deseti minutách hry hostující kapitán Vršitý, ale z 22 metrů pálil nad. Ve 20. minutě zahrozili i spartakovci, když zprava centroval Marek, před brankářem se objevil nepokrytý Hošek, ale míč ve výskoku netrefil ideálně.

I v dalším průběhu se hra odbývala především mezi šestnáctkami, bez brankových příležitostí na jedné či druhé straně. Ve 27. minutě pokoušel štěstí hostující Strobl a z dálky zamířil mimo. O sedm minut později se ke střele odhodlal i kaplický Kuchař, jenomže přízemní ránu Wolf ukryl v rukavicích.

Skóre se měnilo až v 39. minutě – a radovali se hosté. Ti měli výhodu standardní situace z hloubi pole, vysoký centr do šestnáctky vybíhající gólman Ottenschläger neudržel a Mizera měl před odkrytou brankou snadnou úlohu – 0:1.

Tři minuty před přestávkou se před vápnem hostů pěkně uvolnil Řežáb, vyslal povedenou táhlou střelu k levé tyči, ale Wolf stačil vyrazit na rohový kop. O chvíli později domácí zahráli nepříliš povedenou malou domů, při které vybíhající gólman Ottenschläger napálil míč pouze do dotírajícího Kindermanna, od které se balon odrazil do branky, ale pro hraní rukou nebyl gól uznán, s čímž slávisté příliš nesouhlasili. Vzápětí nedotáhli do zdárného konce ani velmi slibně vyhlížející brejk, a tak do kabin odcházeli hosté s jednobrankovým vedením.

Ani po změně stran se obraz duelu příliš nezměnil. Hra se odbývala převážně ve středu hřiště a šance se rodily téměř výhradně jen po standardních situacích. V 50. minutě měli jednu z nich Kapličtí, zleva centroval Smolen, hlavičkující Preusler sice míč nasměroval mezi tyče, ale chyběla větší razance.

Změnu nepřinesla ani na střídání v obou sestavách. V 78. minutě měli domácí další výhodu trestného kopu, centroval znovu Smolen a hlavičkující Řežáb ve slibné pozici zamířil mimo. S blížícím se závěrem zápasu domácí více otevřeli hru a hosté mohli trestat z brejků. Po jednom z nich se k zakončení dostal Mizera, ale tečovaná střela se mezi kaplické tyče nevešla. O pár minut později po dalším brejku se uvolnil Jordán, ale ani on netrefil branku.

Na druhé straně se v 86. minutě pěkně uvolnil kaplický kapitán Janura, jehož křížný technický obstřel do branky rovněž nesměřoval. Poté mohl výhru hostů po rychlém kontru stvrdit Strobl, ale v poslední chvíli mu stopku vystavil obránce Hami. To však už nic nezměnilo na domácí prohře spartakovců, kteří se i nadále potýkají s nepříliš dobrou koncovkou. Nejsou góly, nemohou být ani body. Hosté si tak po domácí prohře s Větřním napravili reputaci a stejně jako na podzim Spartak zdolali těsně 1:0.

Fakta – branka: 39. Mizera, střely na branku 4:4, mimo 3:4, rohy 3:11, fauly 14:13, ŽK 2:4 (u domácích Janura, F. Marek), rozhodčí Nedvěd, 115 diváků, sestava Kaplice: Ottenschläger – F. Hejna (83. Vosátka), M. Románek, Hami, Kuchař (75. T. Valíček), F. Marek (85. Šálek), Preusler, Janura, D. Smolen, Řežáb, Hošek (63. F. Kouba).

Libor Granec