Stejní soupeři jako před rokem si dali dostaveníčko v ševětínském fotbalovém areálu při devátém ročníku Memoriálu Jaroslava Šikla staršího. Fotbalisté kvarteta účastníků oblastní I. A třídy, včetně dvojice zástupců našeho regionu,  se ovšem museli popasovat nejenom s protivníky, ale i s tropickým vedrem.

1. semifinále: Ševětín – Kaplice 2:0 (1:0). V prvním semifinále pořádající tým poměřil síly s kaplickým Spartakem, jehož hráči se představili v roli obhájců prvenství. Kapličtí trenéři znovu museli oželet některé hráče kádru, a tak tým doplnili „béčkaři". Do zápasu přesto vstoupili lépe spartakovci a už ve 3. minutě po střele Gondeka z vápna gólmana  Novotného zachránilo břevno. Krátce na to brankář Ševětína vyrážel gólovou hlavičku Janury. Do vedení se však v 7. minutě dostali domácí, když si na rozehraný roh naběhl Rezek a výstavní střelou bez přípravy poslal míč do šibenice  od břevna do sítě – 1:0. Pro zajímavost, Jan Rezek má na kontě čtrnáct divizních startů za kaplické áčko, v kterých vstřelil i jeden gól. I v dalším průběhu první půle byli i přes inkasovaný gól aktivnější hosté, ale šance Janury, Valíčka nebo Gondeka kýžený úspěch nepřinesly.

Úvod druhé půle ale patřil domácím, kteří ve 43. minutě přidali pojistku. Na polovině hřiště chyboval Janura, domácí se dostali do rychlého kontru, který středem táhl  Petr Novotný, následně Rezek našel hlavu Radima Novotného, jenž upravil na 2:0. Kapličtí mohli utkání ještě několikrát zdramatizovat kontaktním gólem, ale Janura z dobré pozice minul a Svoboda pálil pouze do boční sítě – a z postupu do finále se radovali Ševětínští.

2. semifinále: Nová Ves/Brloh – Dolní Bukovsko 6:3 (3:1), branky: Marek Wohlgemuth 2, J. Postl, Ďurica, Anderle, Veverka – Dalipi, Ardamica, Klika z penalty.

O 3. místo: Dolní Bukovsko – Kaplice 3:2 (1:2). Do zápasu o bronz vstoupili lépe hráči nováčka druhé nejvyšší oblastní soutěže z Bukovska a už ve 4. minutě se ujali vedení po střele Dalipiho – 1:0. Spartakovcům se podařilo srovnat v polovině prvního poločasu, kdy  Janura našel rozběhnutého Krauskopfa, ten se přes Ardamicu dostal až před brankáře a střelou k bližší tyči dal na 1:1. A přestože Kapličtí nesehráli dobrý poločas, nakonec jej dokázali vyhrát. V poslední minutě půle zatáhl míč po straně Krauskopf, přesnou přihrávkou našel před brankou Kačírka, který skluzem dopravil míč za záda brankáře Suchého – 1:2.

Jestliže Kapličtí nehráli  v prvním dějství dobře, tak druhý poločas byl z jejich strany ještě horší. O takovém vývoji patrně rozhodla hned první minuta druhé půle, ve které se Bukovsku podařilo srovnat stav, když se po rohu prosadil Jareš – 2:2.  Rozhodnutí pak padlo ve 47. minutě, kdy při rozehrávce chyboval Kubík, následně se Venčovský dostal lacino k míči, pronikl do vápna, první pokus stačil Štěpánek ještě vyrazit, ale na dorážku byl krátký – 3:2. Kapličtí se už na odpověď nezmohli a po loňském prvním místu letos museli vzít za vděk místem čtvrtým, a to především vinou  málo produktivní koncovky.

Finále: Ševětín –  Nová Ves/Brloh 3:0 (2:0), branky: Pícha 2, R. Novotný.

Sestavy našich týmů – Kaplice: O. Štěpánek, J. Kučera, O. Kouba, Gondek, Kubík, Janura, Vávra, Kačírek, Valíček, Krauskopf, Hami, Faltus, Řepa, D. Smolen, Kubata, O. Svoboda, Nová Ves/Brloh: Poula, Švarc, Baier, Klein, Marek Wohlgemuth, Vitha, Vejvoda, Veverka, Anderle, Anderle ml., Fischer, Ďurica, J. Postl.

Libor Granec, Karel Vosika