Předehrávkou prvního jarního kola skončila podzimní část i v nejvyšší oblastní fotbalové soutěži mužů – krajském přeboru. Kaplický Spartak na svém hřišti hostil vedoucí celek tabulky.

Kaplice – Dražice 0:2 (0:2)

A domácí se do favorita pustili bez sebemenšího respektu. Do 6. minuty zahrávali čtyři rohy, ale do vážnějšího zakončení se proti dobře fungující obraně hostů nedostali. V 11. minutě už měli spartakovci k vedoucí brance blízko. Po dalším rohovém kopu Krauskopfa hlavičkoval Faltus, ale již překonaného brankáře Janoucha zastoupil na brankové čáře stojící Majer. O chvíli později domácí předvedli pohlednou kombinační akci po ose Smolen, Krauskopf a Pavel Pulec, ten našel nabíhajícího Krenauera, který si před vápnem našel prostor ke střele, ale technický pokus směřující pod břevno zkušený gólman Janouch konečky prstů vyškrábl na rohový kop. Domácí byli stále při chuti a i v dalších minutách se snažili být aktivní. Ve 21. minutě Hejna poslal pas do vápna, nabíhající Krenauer se bez přípravy snažil míč umístit k pravé tyči, ale gólman Janouch nadvakrát balon zkrotil ve svých rukavicích.

A za neproměněné šance Spartaku přišel velice záhy trest. Z protiútoku Horka hledal před brankou své spoluhráče, ke střele se dostal Majer, jeho tvrdou ránu zastavil bránící Vosátka, ale dorážka stejného hráče již skončila za zády bezmocného brankáře Štěpánka – 0:1.

Klíčový moment zápasu pak byl k vidění ve 34. minutě. Dlouhé autové vhazování se snažil ve vápně Spartaku hlavou prodloužit mezi dvěma bránícími hráči Horka, obránce Vosátka míč odhlavičkoval na rohový kop, k překvapení všech se však pískal proti domácímu celku pokutový kop. Žádné hraní rukou či nedovolený zákrok na první pohled patrný nebyl, a tak nebylo divu, že domácí hráči cítili křivdu. K provedení penalty se postavil Šahajda, vystřelil ze svého pohledu k pravé tyči, gólman Štěpánek však směr střely vystihl a ránu vyrazil, bohužel dobíhající Šahajda napodruhé doklepl do kaplické svatyně – 0:2.

Poslední příležitost prvního poločasu pak měli pět minut před odchodem do kabin spartakovci. Hejna kolmou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Smolena, který však vhodný moment pro zakončení prováhal, a následnou přihrávku podél brankáře před odkrytou branku Dražic zažehnal obranným zákrokem zkušený obránce Valášek.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. V dobré příležitosti byl Peclinovský, vytěžil pro svůj tým však jen rohový kop. Po následném centru z pravé strany se k hlavičce dostal Horka, branku Spartaku však těsně přestřelil. Poté se hrálo dlouhé minuty převážně ve středu hřiště bez větších šancí, i když domácí byli lídrovi soutěže nadále vyrovnaným soupeřem. Hodně zajímavá pak byla závěrečná desetiminutovka, ve které se domácí snažili zkorigovat nepříznivé skóre. Nejprve po rohovém kopu Krenauera skončila těsně vedle hlavička Vávry. Nedlouho poté vybojoval na hranici velkého vápna míč Krauskopf, zatáhl jej do vápna, zpětnou přihrávkou hledal před brankou J. Smolena, ale jeho střela postrádala větší razanci, a tak s ní neměl brankář Janouch vážnější problémy.

Dvě minuty před koncem byl domácím po druhé žluté kartě vyloučen střídající dorostenec Kubík. V poslední minutě pak po faulu na Krauskopfa zahrával J. Smolen přímý kop, technickým pokusem obstřelil zeď, Janouch však stačil míč vyrazit na tyč. Kapličtí se tak gólu nedočkali a ze zisku tří bodů se radovali hosté, kteří potvrdili roli favorita.

Domácí však nesehráli vůbec špatnou partii a mohou je mrzet zejména neproměněné příležitosti z úvodu, což potvrzují i slova trenéra Jiřího Orlíčka: „Do pětadvacáté minuty to byl z naší strany velmi slušný výkon. Kluci se snažili o aktivní fotbal a hrou mě překvapili. Šance jsme ale nedali a z přečíslení potom inkasovali. Nejvíc mě ovšem rozladila zcela nesmyslná penalta a potom i vyloučení mladého Kubíka. Se čtyřmi nebo pěti mladíky v sestavě jsme asi předvedli maximum. Že budeme v tomto složení porážet prvního si myslet nemůžeme, ale ten způsob mě mrzí. Cítili jsme křivdu.”

Fakta - branky: 22. Majer, 34. Šahajda, střely na bránu 8:5, mimo 3:6, rohy 9:6, fauly 17:24, ŽK 5:3 (u domácích Kubík 2, P. Pulec, Vávra, Vosátka), ČK 1:0 (88. Kubík), rozhodčí Krauskopf, 100 diváků.

Sestava Spartaku: Štěpánek – Hejna (74. Kubík), Vávra, Vosátka (52. Hami), Faltus, Debnár, Valíček, P. Pulec, Krenauer (85. D. Smolen), J. Smolen, Krauskopf.