Třinácté dějství udělalo čáru za první polovinou sezony, ale když počasí dovolí, bude ještě o nadcházejícím víkendu na programu předehrávka jarního kola.

KLÍČEM BYLA PENALTA

Kaplice – Loučovice 2:0 (1:0), branky: 10. Pál, 79. Daniel. Zlomovým momentem byla 33. minuta, kdy po sražení Totha zahrával sám faulovaný hostující hráč penaltu, ale pálil do tyče. Kapličtí pak dotáhli derby k vítěznému konci a v průběžné tabulce si polepšili už na osmé místo. Loučovický i přes prohru drží páté pořadí.

Trenér Bohdan Malický (Kaplice): „Opět jsme nebyli kompletní. Nejvíc chyběla zkušenost Janury, ale ztráty jsme dokázali nahradit bojovností. Klíčem k našemu úspěchu a zisku důležitých bodů byla neproměněná penalta hostů. Ze začátku to bylo z naší strany nervózní, ale ve druhé půli jsme už hru víceméně kontrolovali a ještě přidali pojistku. Za předvedený výkon pochválím celý tým.“

Trenér Vlastimil Sulzer (Loučovice): „Při zápasech venku se hodně trápíme na vstřelení branky a ani tentokrát to nebyla výjimka. Celkově jsme v derby nebyli horším týmem, ale nedali jsme ani gól, i když šancí jsme měli dost. Snad to střelecké prokletí protrhneme v předehrávce při derby ve Chvalšinách.“

Sestavy – Kaplice: Kuchař – Doubrava, Holý, Čutka, Gondek – F. Marek, Kebl, Micák, Řepa – Pál (65. Daniel), Urazil (80. Vaniš), Loučovice: Hüttner – Koutský, Somolík, Kališ, Fejtek (60. Karták) – Žák, Černý (72. Ardó), Toman, J. Matulík (46. Šíma) – Dudla, Toth.

BOD PRO ŠUMAVU
Klikov – Frymburk 1:1 (0:0), branky: 80. Maxa – 68. Flöring.

V bitvě druhého s třetím sahal Frymburk po výhře, ale nakonec i bod z horké půdy má cenu.

„Chyběli oba stopeři a museli jsme improvizovat. Začali jsme ale výborně a v první půli byli lepší. Druhá už byla v režii domácích, ale do šancí jsme soupeře nepustili. Dali jsme nádherný gól z trestňáku, ale pak nás jediná kloudná střela soupeře za celý zápas připravila o dva body. Musím ale pochválit všechny hráče. Jsem rád, že v půli jsme na krásném a přiznávám nečekaném třetím místě,“ těší frymburského kouče Vlastimila Mertla. „Věřím, že pohodu potvrdíme i při derby v Kaplici,“ dodal.

Sestava Šumavy: F. Mertl – Tomka, Šisler, M. Račák, Ribár – R. Mertl, Flöring, Ma. Koza, Malina (85. Mi. Koza) – Budík, Rillich.

Boršov – Nová Ves / Brloh 3:0 (0:0), branky: 63. Gruber, 82. Čuřík, 90. Řežáb. Nová Ves vyšla na hřišti nováčka naprázdno a pohoršila si na jedenácté místo.

„Fotbal se hraje devadesát minut, ale my hráli jen poločas. V první půli jsme měli i šance, ale absence důrazného Ševčíka byla znát. Ve druhé půli jsme začali dělat chyby, ztráceli míče, prohrávali souboje a bylo jen otázkou času, kdy se soupeř prosadí,“ viděl nevydařený zápas trenér Lubomír Půlpán.

Sestava Nové Vsi: Černý – Smieško, Anderle ml., R. Postl, Chmelař – Poula, Vlček, Anderle st., Hüttner – Pouzar – Frühbauer (55. Loucký).

Suchdol – Zlatá Koruna 3:2 (3:1), branky: 10. Míka, 20. Kamiš, 24. Arenberger – 13. Fuciman, 76. Rychtář. Zlatokorunský novic svedl na hřišti favorita statečný boj, ale nakonec posedmé padl a je dvanáctý.

„Škoda, protože i přes špatný začátek to nakonec byl remízový zápas. Chybí nám ale všechny posily a hrajeme s kádrem z přeboru,“ posteskl si zlatokorunský kouč František Gallistl.

Sestava Zlaté Koruny: Schwarz – Smrček, Zayml, J. Král, Gajdoš – Rychtář, Ohnsorg, Štěpánek, Homer, Weinhard – Fuciman.

K. Újezd – Chvalšiny 7:1 (2:0), branky: 5., 62., 79. a 80. Fišer, 31. a 88. Mráz, 75. Černý – 52. Cába.

„Z první střely jsme dostali gól a ze druhé další. Na začátku druhé půle jsme sice snížili, ale pak jsme během pár minut inkasovali čtyřikrát. Zatímco soupeř dal z deseti střel na branku sedm gólů, tak my nebyli v koncovce ani trochu nebezpeční,“ želel trenér aktuálně již posledního týmu tabulky Zdeněk Čarek.

Sestava Chvalšin: Kothánek – P. Postl, Holas, Motz, Zwifelhofer – Fic (82. Aust), Sluka, Hynšt, Nymsa – Fučík, Cába (82. Babinský).