Na vítěznou premiéru s Dražicemi jeli fotbalisté kaplického Spartaku ve druhém kole krajského přeboru navazovat do Písku.

I když známé rčení tvrdí, že vítězná sestava se nemění, musel trenér Orlíček udělat v základní sestavě oproti domácí vítěznému utkání hned dvě změny. Chyběli totiž kapitán Pavel Pulec a útočník Jakub Lesňák. Šanci hrát od začátku zápasu tak například dostal sedmnáctiletý útočník Jan Krenauer.

Písek B – Kaplice 1:1 (0:1)

Na hřišti písecké Dukly jako první zahrozili domácí. Ve 3. minutě střílel Kunc, ale Kopřiva střelu po zemi kryl. Na druhé straně se o chvíli později do zakončení dostal Ševčík, ale jeho střela se mezi písecké tyče nevešla.

První opravdu gólovou šanci měli domácí v 7. minutě, kdy slabou malou domů zahrál Vávra, Čižikov se dostal do samostatného nájezdu, Kopřiva ale včas vyběhl a domácí útočník jej pouze nastřelil. V 9. minutě se po straně uvolnil Šafárik, přetažený centr Nousek vrátil hlavou do ohně, ale Čižikov z velmi dobré pozice branku Spartaku přestřelil.

Domácí hráči byli fotbalovějším týmem a dostávali se do zakončení častěji než hosté, ale ani ti se nechtěli nechat zahanbit. První velkou příležitost měli spartakovci ve 26. minutě. Rohový kop z pravé strany zahrával Koutský, přetažený centr dolétl až k zcela osamocenému J. Šafránkovi, ten však míč ideálně netrefil.

V 35. minutě musel udělat první změnu v sestavě hostující trenér Orlíček, když zraněného Doubravu nahradil Debnár. Závěr poločasu patřil hostům, kteří dvě minuty před pauzou dali branku do šatny. To M. Pulec ideální kolmicí do vápna našel nabíhajícího Ševčíka, který obešel gólmana Vršeckého a střelou do odkryté písecké svatyně poslal hosty do vedení – 0:1.

Gól po rohu

Po změně stran se pokračovalo v podobném duchu jako v polovině první. Domácí působili fotbalovějším dojmem, hosté byli nadále bojovnější, obětavější a jejich nasazení lze označit za příkladné. V 51. minutě Ševčík uvolnil Krenauera, který postupoval zleva na domácí branku, před vápnem se uvolnil a z otočky mířil po zemi k levé tyči, Vršecký byl však na zemi včas.

Na druhé straně se pak individuální akcí blýskl Nousek, na jehož prudkou přízemní přihrávku před branku Kopřiva nedosáhl, ale před domácím hráčem uklidil míč do bezpečí všudybyl Hejna. V 59. minutě se už domácí přece jenom dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu střílel akrobaticky přes hlavu Nousek, míč zastavilo břevno, ale odražený balón napálil pod břevno kapitán Pichlík – 1:1.

V dalším průběhu se domácí snažili o dokonání obratu, ale obrana Spartaku v čele s kapitánem a brankářem v jedné osobě Kopřivou odolávala. Více vzruchu pak přinesla až závěrečná desetiminutovka. Nejprve další přímý kop zahrával M. Pulec, přiťukl míč Smolenovi, ale jeho dělovku pozorný Vršecký vyboxoval. Na druhé straně pálil z pravé strany střídající Hronek, křížnou ránu po zemi ale Kopřiva konečky prstů vyškrábl na rohový kop.

Po závěrečném hvizdu tak byli přece jenom o poznání spokojenější hosté, kteří si z Písku odvezli cenný bod. Domácí byli fotbalovějším týmem a měli i více příležitostí, Kapličtí se však nevzdávali a velkou bojovností, nasazením a kolektivním výkonem si zisk bodu zaslouží. Přispěli k tomu i střídající hráči, kteří byli platnými články týmu.

Hlas z lavičky

Trenér kaplického Spartaku Jiří Orlíček po importu cenného bodu z trávníku rezervy třetiligového Písku: „Domácí byli v prvním poločase aktivnější a měli územní převahu. Písečtí se snažili o náročný běhavý fotbal, hráli po zemi do nohy a postupně si vytvořili i několik takových pološancí, ze kterých ale neskórovali. Naopak, vedení jsme se před pauzou ujali my po krásné kolmici Martina Pulce na rozběhnutého Ševčíka, a náš útočník si už s domácím brankářem poradil.

Ve druhém poločase zahrával Písek výborně rohové kopy a my po jednom z nich inkasovali vyrovnávací branku. K bojovnosti a nasazení nemám tentokrát žádné připomínky. Konečná remíza je zasloužená a my si připsali plusový bod z venku.“

Remíza pod lupou

Fakta – branky: 59. Pichlík – 43. Ševčík, střely na branku 9:8, mimo 8:3, rohy 7:4, fauly 16:14, ŽK 1:3 (u hostů J. Smolen, M. Pulec, Z. Šafránek), rozhodčí Pípal, 50 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek, Doubrava (35. Debnár), Ševčík, J. Smolen, Vávra, Hejna, M. Pulec, Z. Šafránek, Krenauer (80. Mokoš), Koutský (73. Micák).

Ve třetím dějství Kapličtí přivítají v neděli od 17 hodin dosud stoprocentní Milevsko.

Libor Granec, Martin Špát ml.