Kaplice – Č. Krumlov 2:0 (1:0)

Oba trenéři mohli vybírat z poměrně širokých kádrů, ale rozhodně neměli k dispozici všechny hráče. Jako první zahrozili už ve 2. minutě hosté, když se ke střele zpoza vápna odhodlal Novák, mířil však nad. Domácí opláceli v 8. minutě, kdy Gondek přiťukl Smolenovi, jehož táhlá střela skončila rovněž těsně nad břevnem. Hosté vědomi si role favorita se snažili o aktivní hru, domácí naproti tomu pozorně bránili, a tak k vidění v dalších minutách příliš šancí nebylo, i když nutno říci, že v tempu se hrálo.

Fotbalisté Slavoje měli až přibližně v polovině půle během krátké chvíle dvě slibné příležitosti k otevření skóre. Nejprve Kabele kolmicí vysunul Rosůlka, ten pálil zprava po zemi, ale Štěpánek míč nadvakrát zkrotil. Vzápětí se spolupráce stejných hráčů opakovala, Kabele tentokrát centroval z pravé strany, nikým neatakovaný Rosůlek měl dostatek času na zakončení, hlavičkoval však nepřesně. Skóre se tak změnilo až sedm minut před pauzou – a do vedení šli domácí spartakovci. Janura vysunul po pravé straně F. Koubu, ten přihrávkou po zemi našel před brankou volného Lukáše Pulce, pro něhož nebyl problém poslat míč do odkryté svatyně soupeře – 1:0.

Do druhého poločasu udělali oba trenéři řadu změn. Hosté se poté snažili smazat jednogólové manko, měli míč častěji na kopačkách a hostitele zatlačili do defenzivy. V 52. minutě pálil z přímého kopu tvrdě Kabele, naštěstí pro domácí jen do náruče gólmana Štěpánka. V 55. minutě se o slovo přihlásil Novák, střílel zpoza vápna, ale Štěpánek gólovou ránu po zemi vykopl reflexivně nohou. Úvodní tlak druhé půle vyvrcholil o minutu později, kdy Divoký ve vápně fauloval Rosůlka – a pískala se penalta. K ní se postavil sám faulovaný a nepsané fotbalové pravidlo se mu vyvrátit nepodařilo. Hrdinou okamžiku se stal kaplický brankář Štěpánek, který pokutový kop zneškodnil.

Tímto momentem padlo krumlovské snažení o vyrovnání. To se pak změnilo až dvacet minut před koncem, kdy se na hřiště vrátili o půli vystřídaní hráči. K náporu zavelel aktivní P. Svoboda, jenž přesnou přihrávkou našel v gólové pozici uvnitř vápna Rozkošného, jehož křížnou střelu po zemi Štěpánek reflexivně znovu vyrazil. Krátce na to Babouček na hranici šestnáctky přistrčil míč Svobodovi, ten si našel prostor ke střele, Štěpánek se však zaskočit nenechal. Když se hosté nedokázali v koncovce prosadit, udeřili znovu spartakovci. V 75. minutě si to do vápna namířil Lesňák, pronikl až před střídajícího brankáře Dudáka, který jej fauloval – a i domácí dostali výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Jan Smolen, nezaváhal a upravil na konečných 2:0.

Stovka diváků viděla překvapivé vítězství Kaplických, kteří podali zodpovědný výkon. Krumlovští měli sice míč častěji na noze, ale v koncovce se jim nedařilo, což podtrhli neproměněnou penaltou. Na to, že se jednalo o první přípravný zápas, se však hrál velmi zajímavý fotbal.

Sestava Kaplice: O. Štěpánek – Řežáb, J. Kučera, J. Smolen, Hami – Krauskopf, Gondek, Janura, Faltus – F. Kouba, L. Pulec, střídali: Divoký, Hošek, Micák, Lesňák, Kolek, F. Říha mladší.

Sestava Č. Krumlova: Š. Beránek – Dvořák, M. Dudák, Pils, Houska – P. Svoboda, Novák, Kabele, Žilenko – J. Rosůlek, Babouček, střídali: Podskalský, Carda, Rozkošný, Adamíček, Mertl, J. Dudák.

Libor Granec